Romeo i julia test czytania ze zrozumieniem odpowiedzi

Pobierz

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: wierszyki o marcie.. c) Na większych górkach zaczęli jeździć od razu pierwszego dnia pobytu.. GW Katowice nr 246, wydanie z dnia 21/10/2003 KUJON ŚLĄSKI, str. 8. a) Romeo i Benvolio siłują się dla zabawy b) Matki Romea i Juli wdają się w sprzeczkę na placu targowym c) służący z domu Capuletich i Montekich prowokują się .answer choices.. Przy okazji: warto pamiętać, że czytanie na głos utrudnia zrozumienie tekstu i spowalnia sam proces czytania.. Romeo i Julia to wzór romantycznych kochanków, których historia kończy się tragicznie.. W zależności od intencji, s. 14 - plik pdf.. (1 pkt)Materiały dla liceum i technikum.. Ćwiczenia dostępne poniżej pomogą tę umiejętność rozwinąć.. alternatives.#sprawdzian po lekturze romeo i julia czytanie ze z. rebabuwell81: sprawdzian po lekturze romeo i julia czytanie ze zrozumieniem#sprawdzian po lekturze romeo i julia czytanie ze z longclimxahy50 : sprawdzian po lekturze romeo i julia czytanie ze zrozumieniem Ściągnij tutaj: om.gy/syNIFTest sprawdzający wiadomości z lektury Romeo i Julia.. Cyprian Kamil Norwid: "W Weronie".. 1) Jak miała na imię dziewczyna którą Romeo obdarzał uczuciem przed poznaniem Julii?. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Test wiedzy ze znajomości lektury Romeo I Julia Williama Szekspira.Romeo i julia test czytania ze zrozumieniem..

Oprócz: Romeo i julia test czytania ze zrozumieniem.

W świecie znaków, s. 11 - plik pdf.. Zadanie 2. z wchodzeniem na nartach pod górę.. Kto zabił Tybalta?. Ponieważ nie dostał na czas listu o upozorowaniu śmierci Julii i myśli, że ona nie żyje..

Ponieważ dowiedział się o planowanym ślubie Julii z Parysem.

.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera#sprawdzian po lekturze romeo i julia czytanie ze z scapenperpo84 : sprawdzian po lekturze romeo i julia czytanie ze zrozumieniem Aby pobrać plik wejdź w link znajdujący się poniżej: om.gy/syNIFTest sprawdzający umiejętności ucznia klasy V w zakresie czytania ze zrozumieniem i sprawności językowej Grażyna Michnik, Anna Pychyńska; Test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem - Średniowiecze - sąd nad epoką Justyna Narożna; Test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem dla klasy V Magdalena Namyślak-RabendaWybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Możesz zdobyć 20 pkt.. (1 pkt) Zamiast skupić się na zrozumieniu drugiej osoby, szukamy w jej słowach podtekstów i w efekcie nie rozumiemy, co ktoś naprawdę ma nam do przekazania.. Ponieważ dowiedział się o planowanym ślubie Julii z Parysem.. Kim była Rozalina?. ROZUMIEM CO CZYTAM.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR..

Romeo i Julia w gimnazjum - test czytania ze zrozumieniem.

Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. dopiero po trzech dniach nauki jazdy na nartach.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Romeo zabił: a) Tybalta i Parysa b) Tybalta .Plik sprawdzian z lektury romeo i julia odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika maynardbecerra • Data dodania: 3 gru 2014"Romeo i Julia" - sprawdzian z tre ści wersja a opracowała Dorota Dobrowolska Zespół Szkół nr 1 W-wa Bielany 1) Tybalt był: a) krewnym Montekich b) krewnym Kapuletich c) sługą Księcia 2) Romeo postanowił iść na bal do Kapuletich, aby: a) poznać Julię b) zobaczyć Rozalinę c) zrobić na złość Kapuletim 3) Romeo oświadczył się Julii:Uzasadnij.. Za kogo Capuleti chcieli wydać Julię?. wpływ średniowiecza na współczesność.Test Romeo i Julia, Romeo i Julia podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Testy czytania ze zrozumieniem dla kl. III.. Co skłoniło Romeo do próby samobójstwa?. Nie trenuj dziecka przesadnie w czytaniu na głos, bo ta umiejętność nie jest nam na co dzień .. Śmierć głównych bohaterów prowadzi jednak do pojednania skonfliktowanych rodów.Super!. Poćwicz czytanie ze zrozumieniem zanim przystąpisz do egzaminu, sprawdzianu, testu.. Zadanie 3.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Wyobraź sobie, ze możesz zagrac dowolną rolę w inscenizacji "Romea i Julii"..

Popraw swoje czytanie ze zrozumieniem.

Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. PRZECZYTAJ UWAŻNIE FRAGMENT ARTYKUŁU Z GAZETY "W dniach od 7 IV do 16 IV 2003 roku, w Szkole Podstawowej w Stojadłach odbyła się akcja "Pomocna dłoń".Dlatego ważną umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem.. w drugim tygodniu pobytu.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Gdzie Romeo poznaje Julię?. Czytanie ze zrozumieniem, s. 24-25 - plik pdf.Romeo i Julia w gimnazjum - test czytania ze zrozumieniem.. Rozpocznij test.. Znajdziesz tu testy czytania ze zrozumieniem i klucze odpowiedzi .Test sprawdzający czytanie ze zrozumieniem i pisanie na podstawie fragmentu lektury "Ten obcy" Author: tomek Last modified by: Sławek Created Date: 9/7/2006 3:22:00 PM Other titles: Test sprawdzający czytanie ze zrozumieniem i pisanie na podstawie fragmentu lektury "Ten obcy"Test zawiera 7 pytań.. Ponieważ chce zakończyć tą zakazaną miłość.. Załączniki do podręcznika nauczycielskiego.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2. z hamowaniem i skręcaniem na nartach.. Podaj 5 argumentów.. 9.Rozwiąż test wiedzy "Romeo i Julia" i przekonaj się czy faktycznie znasz ten najsłynniejszy dramat miłosny.. Test ten składa się z 16 pytań wolneg wyboru.Klucz odpowiedzi do testu: Rozmowa, czyli jak mówić i słuchać Zadanie 1..

Nad Kapuletich i Montekich domem.Czytanie ze zrozumieniem.

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".b) Bracia mieli problemy z jazdą na nartach slalomem.. "Romeo i Julia" - o czym opowiada?. Dramat Szekspira opowiada o dwóch zwaśnionych rodzinach, a przede wszystkim o członkach tych rodzin, którzy zakochali się w sobie.. Sprawdź swoją wiedzę, przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego i omawiania lektury.. Traktuje to jako drobną ankietę.. 3.Romeo i julia czytanie ze zrozumieniem Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane , czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.Propozycja testu 1. a) Alicja b) Rozalia c) Anna d) klara 2) Jakim starciem rozpoczyna się akcja utworu?. (1 pkt) Zachęcają czytelnika i mówią, o czym będzie tekst.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. Biblia - księga ksiąg.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.. Gdzie rozgrywa się akcja tragedii?. "Romeo i Julia" (minimum 10 punktów, w zeszycie).. Uzasadnij swój wybór,odwołując sie do dwóch cech wybranej postaci.Romeo i Julia - Test.. Przewiń.. Przeczytaj wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. "W Weronie", a następnie odpowiedz na poniższe pytania (na wydrukowanej karcie lub w zeszycie).TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA" Wyniki w sieci ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt