Sprawdzian kamienie na szaniec

Pobierz

Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Dodawaj wpisy.. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Zapisuj ulubione.. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Jakie przezwiaska mieli bohaterowie książki pt."Kamienie na szaniec"?. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Kamienie na szaniec zawierają jednak tylko prawdę i to - rzec by można - prawdę wielokrotną.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne Rozwiązanie - Wspomnienia "Kamienie przez Boga rzucane na szaniec" były utworem: .Plik sprawdzian kamienie na szaniec.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Oglądam to tylko dlatego ze jutro mam sprawdzian z lektury es Odpowiedz..

Książke pt. "Kamienie na szaniec"?

Zarejestruj się!. Narysuj znak Polski Walczącej 4.W tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra KamińskiegoKamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. został drwalem wyrabiał marmoladę został piekarzem został krawcem : 9.. Rozpoznaj kolory w popularnych metaforach!. Skąd Aleksander Kamiński zaczerpnął informacje dotyczące wydarzeń opisanych w książce?Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Sprawdź się!. 3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

napisał: Bolesław Prus Aleksander KamińskiAleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Polska Walcząca.. Załóż własny blog!. Jakim zajęciem zasłynął Zośka?. pytanie 1 z 15.. Pisarz każde zdarzenie zawsze bardzo dokładnie lokalizuje i w czasie, i w przestrzeni.. Twórz quizy.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .24.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Wojsko Polskie.Sprawdzian z treści "Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim "Zośka"?. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. (0-1) Uzupełnij zdanie.. @anonim176: .. widze jak tu dzieciaki narzekaja na lekture, dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, a ten film to cudo, .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury ''Kamienie Na Szaniec''"Kamienie na szaniec" to powieść upamiętniająca pokolenie Kolumbów, młodych ludzi, których dojrzewanie przypadło na straszny czas niemieckiej okupacji..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Otrzymuj osiągnięcia.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Czy znajomość książki "Kamienie na szaniec" jako lektury wydaje Ci się konieczna?. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20 Sprawdzian z " Kamienie na szaniec " 2011-04-02 11:53:59 Dokonania Alka z lektury '' Kamienie na szaniec " 2010-10-06 19:23:0224.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. 2 miesiące.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. Wszystkie zostały potwierdzone przez historyków, nawet w szczegółach.. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?.

...Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.

A. dynamiczny C. wieloma zdaniami rozwiniętymi B. statyczny D. dużą liczbą wykrzyknień Zadanie 7.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kolorowe metafory.. Uzasadnij.. Alek,Zośek,Rudy Olek,Zosiek,Rudek Olek,Rudy,Zośka Alek,Rudy,Zośka : 8.. Zdobywaj obserwujących.. SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY "KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Podany fragment książki Kamienie na szaniec ma charakter A B , ponieważ autor posłużył się C D .. Książka osadzona w realiach wojennych przedstawia losy trzech bohaterów: Alka, Zośki i Rudego, którzy stają się symbolem całej formacji społecznej.Problematyka.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. Co oznacza ten symbol?. Można z tą książką wędrować po Warszawie, śladami jejSprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec".. 3 lata.. Wybierz outfit na każdą okazję, a ja powiem Ci,.. Obserwuj autorów.. .OPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6.. Zaznacz dobre odpowiedzi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt