Trudne pytania do tajemniczego ogrodu

Pobierz

Podaj swoje imię: Zawiera 16 pytań.. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. Dołącz do nas!Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.Dziewczynka miała nadzieję, że ptak nie zatrzyma się tam na dłużej.. Mieszka w niewielkim domku na skraju wrzosowiska, wychowując liczną gromadkę dzieci.. Na pierwszy spacer do ogrodu Colin udał się: a. w fotelu na kółkach b. na rękach służącego c. wsparty na ramieniu swojego taty d. wsparty na ramieniu służącego 20.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Tajemniczy ogród, które mogą Ci się przydać do powtórki.. 10.Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Pytania wprowadzajce:9.. Colin w tajemniczym ogrodzie 20.. Skakankę kupiła mama Marty.. Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Tajemniczym Ogrodzie.. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.Sprawdzicie tu znajomość na temat lektury "Tajemniczy Ogród".. Kto po podróży odebrał Mary w Londynie i zawiózł do Misselthwaite Manor?. Powitanie.. Tak samo, jak nie można przewidzieć, czy historia, którą przejmuje wydawca od autora, porwie czytelników i stanie się bestsellerem.W tej lekcji przygotujesz się do kolejnych zajęć.. Od pani Medlock dowiedział się, że Colin ostatnio dziwnie się zachowywał.. a) wujek A. Craven b) pani Medlock c) służąca Marta d) Dick..

Odkrycie furtki do tajemniczego ogrodu 12.

Furtkę do tajemniczego ogrodu wskazał Mary ptak, gil.. Sluzaca w domu Archibalda Cravena.Wczoraj bylam bezradna jakWydaje się, że nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na te pytania.. a) miał 600 lat b) miał 100 lat c) był nowo wybudowany.. a. Dick b. Ogrodnik Ben c. Gil 16.Jakie były ulubione kwiaty pani Craven?. Wrzosowiska to miejsce porośnięte jak sama nazwa wskazuje, wrzosami.. 3.Quiz z lektury "Tajemniczy ogród".. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. U góry znajdziesz quiz Tajemniczy Ogród - Super Test.. Odpowiedz na wszystkie pytania!. Odwiedziny .18.. Mery Lenoox.Test z Lektury "Tajemniczy Ogród" Sprawdzicie tu znajomość na temat lektury "Tajemniczy Ogród" Tagi dla tego testu: tajemniczy,ogród,test,lektura,trudne,5,klasaa) Ayah b) Anna c) Medlock 5.. Zarejestruj się!. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. • Wejście do tajemniczego ogrodu.W drodze przez wrzosowisko zatrzymał się przy domu pani Sowerby, ale jej nie zastał.. Witaj na stronie Quizz.pl.. • Błyskawiczna decyzja.. Zabawa ˚na dobry pocztek ˛ uczniowie odpowiadaj na pytania dotyczce tre[ci lektury, za prawidBowe odpowiedzi uzyskuj ˚kwiatki ˛ symbol tajemniczego ogrodu.. Powiedziała mu też, że chłopiec jest w ogrodzie.. Witaj na stronie Quizz.pl..

Postanowił odnaleźć klucz do ogrodu.

Tajemniczy ogród - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Tajemniczy ogród.. Tajemniczy płacz 16.. 7.Ogrodnik 8.Dick 9.Colin naprawde nie był chory 10.Bo nie był podobny do matki 11.O Indiach i Ogrodzie 12.Colinowi wielką radość sprawiały wizyty Mery 13 .4.. Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest.ZAPRASZAM !. • Spotkanie z kawką.. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. Ile lat miał Dick?. Otrzymuj osiągnięcia.. Rozmowy z Colinem 17.. Zdobywaj obserwujących.. Płacz Colina obudził Mary.. Pan Craven poszedł więc do ogrodu i próbował przypomnieć sobie, gdzie zakopał klucz.Histeria.. Skakankę podarowała Mary jej opiekunka Marta.. Tajemniczy ogród - test znajomości lekturyTest znajomości lektury Tajemniczego ogrodu.. Drogę do tajemniczego ogrodu wskazał dziewczynce: a) Ben ogrodnik, b) Skowronek, c) Marta, d) Gil/ rudzik.. a) rudzik b) Dick c) ogrodnik Ben 12.. - po zaopiekowaniu się ogrodem, kiedy odzyskał swoje piękno.. Trąbkę 15.Kto pomógł Mary znaleźć furtkę do tajemniczego ogrodu?. Twórz quizy.. U góry znajdziesz quiz tajemniczy ogród.. Prace w ogrodzie 14.. W kratki wpisz punkty planu zgodnie z kolejnością wydarzeń.. Jakie kwiaty kochała pani Carven?. Dla Mary i Colina staje się uosobieniem prawdziwej matki.Klucz do ogrodu 1..

Otworzyła furtkę i weszła do ogrodu.

Dlaczego Colin siedział zamknięty w pokoju?1.Indie 2 matka nie zwracala na Mery uwagi 3. do Mischilwete Lennor 4.Mamy Kolina 5.Dick był bratem Marty Znany był z tego że każde zwierze go lubiało 6. znalazłą klucz w ziemi .. Które zdanie nie dotyczy Dicka?. Zapisuj ulubione.. Znalezienie klucza do ogrodu dzięki rudzikowi 10.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.12 odpowiedzi na pytanie: pytanie z lektury "tajemniczy ogrod" 1.. Ciekawe, jakie chwyty zastosowała autorka, że łatwo wyobrazić sobie opisywane przez nią miejsca.Pojawienie się nowego mieszkańca w ponurym domu na wrzosowisku jest przyczyną wszystkich następnych wydarzeń (odkrycie tajemniczego ogrodu, przyjaźń Mary, Dicka i Colina, zmiany zachodzące w dzieciach, odnowienie zamkniętego przez dziesięć lat ogrodu, powrót do zdrowia młodego panicza Cravena).Charakterystyka pozostałych bohaterów Tajemniczego ogrodu.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy z książki ,,Tajemniczy ogród" .. Na podstawie losowych pytań zgadnę Twojego ulub.. Obserwuj autorów.. W tajemniczym ogrodzie Colin stawiał pierwsze kroki z pomocą: a. Mary i Dicka b. Mary i Marty c. starego ogrodnika i Mary d. Dicka i jego mamy 19..

Powrót do ogrodu 18.

Dodawaj wpisy.. Zapoznanie uczniów z celem ogólnym lekcji analiza postawy Mary Lennox.. Tagi dla tego testu: tajemniczy,ogród,test,lektura,trudne,5,klasa.. Zaznacz w książce karteczkami fragmenty z opisem tajemniczego ogrodu: - tuż po pierwszym wejściu Mary do ogrodu.. Klucz do furtki znajdował się w ziemi.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Dlaczego Craven kazał zamknąć tajemniczy ogród?Ponieważ: Nie rosły tam róże; Zgineła tam jego żona; Był brzydki; Jego syn zginął w tajemniczym ogrodzieLalkę c.. Zawiera 16 pytań.. Róże 17.Jak zmarła pani Craven?. Gdzie urodziła się Mary?. a) był siostrzeńcem pana Cravena b) kochał zwierzęta i naturę c) był bratem Marthy 15.. H. BURNETT - "TAJEMNICZY OGRÓD".. F. H Burnett Tajemniczy Ogród 1story - zasłony, kotary 1.. O co poprosiła Mary wuja przy pierwszym spotkaniu z wujem?Zanadto wszyscy byli przerażeni, by myśleć o dziecku, którego nikt nie lubił.Sprawdzian weryfikuje znajomość lektury pt. "Tajemniczy ogród".. Jest kobietą w średnim wieku, o ładnej twarzy i łagodnym uśmiechu.. Różnice w przekładach "Tajemniczego ogrodu" F. Hodgson Burnett nie są tak spektakularne, jak w przypadku "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla .. pytanie o ogród wskazuje na szydercze insynuacje do braku spadkobierców lub do powszechnej idei, że Anglia stała się katolickim wasalem lub .Burnett ˚Tajemniczy ogród ˛/.. quiz ten sprawdza czy znasz lekturę pod tytułem,,Tajemniczy Ogód ''.. Jak nazywały Mary dzieci w Indiach?Od matki Marty Mary dostała : a) książeczki do kolorowania, b) nasiona kwiatów do wysiania w ogródku, c) skakankę, d) nową sukienkę.. Nowy przyjaciel - Dick 13.. Zawiera wszystkie powyższe pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt