Mnożenie i dzielenie liczb ujemnych klasa 6 pdf

Pobierz

b) Jeżeli liczba czynników ujemnych jest parzysta, to wynik mnożenia jest dodatni.. Wybierz wyrazenie, ktore ilustruje rozwiazanie zadania i oblicz jego wartosc.Mnozenie i dzielenie liczb ujemnych (calkowitych) Znajac dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych bez problemu przyjdzie nam zrozumiec istote mnozenia i dzielenia.. -8, -7, -6 ( → 7 liczb ujemnych) zatem iloczyn będzie liczbąPlik mnożenie i dzielenie liczb ujemnych klasa 6 gwo.pdf na koncie użytkownika wamingo • Data dodania: 28 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.mnożenie i dzielenie 4. dodawanie i odejmowanie .. o temperaturze (wyobraź sobie termometr).. a) 3 1 9 1 9 3 9 1 9 +=+= 4 b) 4 1 6 1 .Materiał zawiera 1 ilustrację, 23 ćwiczenia, w tym 15 interaktywnych.. Zadania 1 Zadania 2.. Bardziej szczegółowoJaki to procent - powtórzenie 1 Diagramy procentowe - powtórzenie 2 Obliczenia procentowe - powtórzenie 3 ułamki dziesiętne A F ułamki dziesiętne zad dom kl 6 liczby całkowite dodawanie i odejmowanie Liczby na co dzień B graniastosłup A1, A2, A3, A6 ułamki-zwykłe ulamki-zwykle-i-dziesietne-dod-odejm ułamki-zwykłe-i-dziesiętne-mnoż-dziel Dodawanie i odejmowanie liczb .Mnożenie i dzielenie.. Do tej pory zetknąłeś się z różnymi nazwami liczb.dodawanie, odejmowanie, mnoŻenie i dzielenie -4 i 5 4 i -5 -4 i -5 4 i 5 Liczby o różnych znakach Liczby o jednakowych znakachTemat: Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych - 2 godziny..

Mnożenie i dzielenie liczb dodatnich i ujemnych 1.

Ćwiczenia - dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, potęgowanie liczb wymiernych, obliczanie wartości wyrażeń arytmetycznych, określanie znaku wartości wyrażenia, bez wykonywania .Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 50 3·6 4·6 3·8 2·12 2·8 18 16 24 24 20 24 5·4 1.. 1 Wstaw znak .Wynik mnożenia lub dzielenia dwóch liczb o różnych znakach jest liczbą ujemną.. Latwo jest ustalié wynik mnoŽenia liczby naturalnej przez liczbe ujemnq — takie mnoŽenie moŽna zastapié dodawaniem: Iloczyny dwóch liczb, równe.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Matematyka 6 klasa mnożenie,dzielenie,odejmowanie,dodawanie liczb ujemnych proszę odpowiedz a i 5pkt;)))Gimnazjum.. Przykłady do testów i ćwiczeń generowane są losowo przez program, który sprawdza także poprawność odpowiedzi.. Tematyka Wiedza i umiejętności STR. .. LICZBACH DODATNICH I UJEMNYCH umiem dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić dwie liczby ujemne oraz o różnych znakach znam pojęcie liczb przeciwnychczynników zastepujemy liczba do niego przeciwna, to zmienia znak.. Oblicz.. Po wykonaniu karty pracy, wyślijcie rozwiązania na maila: , które zostały zaprezentowane w materiale pochodzą z podręcznika oraz zeszytu ćwiczeń dla klasy VI Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.POLA WIELOKĄTÓW.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak mnożyć liczby całkowite, - jak dzielić liczby całkowite.Bardziej wypasioną wersję tej wideolekcji znajdziesz na portal.6 ( 7 2 o -12 -11 -10 -9 b) Oblicz róŽnice 4—10 liczb: Odejmowanie liczby dodatniej moŽna zilustrowaé za pomoca osi liczbowej..

Temat: Mnożenie i dzielenia liczb dodatnich i liczb ujemnych.

Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 11 ćwiczeń, w tym 1 interaktywne.. Wykonywanie dzialañ na dowolnych liczbach wymiernych (dodatnich i ujemnych) jest nieco trudniejsze niŽ vwkonywanie dzialafi na samych liczbach dodatnich.. Oboje pożyczyli po 6 złotych od trzech osób.. P174/3Szkoła Podstawowa nr 7 im.. Zadanie 3 str. 1705Mnożenie i dzielenie liczb dodatnich 6Wyrażenia arytmetyczne 7Działania na liczbach dodatnich i ujemnych 8Oś liczbowa.. Oblicz.. Ile złotych długu miało każde z nich?W czasie lekcji zrobiliśmy ćwiczenie 4 str. 81 Ćwiczenie 10 str. 82 Praca domowa Ćwiczenia 5, 6, 7 str. 81 oraz 8, 9, 11, 12 str. 82 Lekcja 9 3.04.2020 Temat: Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych - c.d.. (-5) · (-4) mnożymy dwie liczby o jednakowych znakach (+2) · (-3) mnożymy dwie liczby o różnych znakach (-8) : (-2) dzielimy dwie liczby o jednakowych znakach (+12) : (-6) dzielimy dwie liczby o różnych znakach Uzupełnij.KLASA - PRZEDMIOT TEMAT TREŚI - ZADANIA DO WYKONANIA Z OJAŚNIENIEM Matematyka kl. VI a Ćwiczenia w mnożeniu i dzieleniu liczb ujemnych.. Po rozwiązaniu testu następuje podsumowanie, w którym podany .KARTA PRACY NR 1 MATEMATYKA KL.7 WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK LICZBY I DZIAŁANIA L.p.. Wykonaj: a) b) Author: Kasia Created Date: 5/20/2020 1:58:30 PMMatematyka klasa VI 27-30.04 Temat : Mnożenie i dzielenie -liczby dodatnie i liczby ujemne..

a) Liczymy, ile jest liczb ujemnych.

Wynik mnożenia lub dzielenia dwóch liczb o takich samych znakach jest liczbą dodatnią.. 24 liczby przeciwne 6-4=24 3-6=18 liczby przeciwne 18 Nauczymy sie teraz obliczaé iloczyny i ilorazy liczb dodatnich i ujemnych.. Przypomnienia Kolor niebieski zarezerwowany jest dla komentarzy, których nie trzeba przepisywać do zeszytu.. Przykłady - dodawanie i odejmowanie liczb wymiernych w sytuacjach praktycznych.. Jeśli przeanalizowałaś mnożenie i dzielenie liczb zauważyliście ,że ważne jest i czy liczby, .. jak oblicza sie iloczyny i ilorazy liczb dodatnich i ujemnych.Mnożenie i dzielenie liczb dodatnich i ujemnych klasa VI, 23.04.2020.. Na każdy test przypada pewna liczba zadań.. Tekst - sposób dodawania liczb wymiernych.. Poznane zasady dotyczą mnożenia i dzielenia wszystkich liczb wymiernych, czyli także ujemnych ułamków!. Poniżej zbiór testów i ćwiczeń pozwalających sprawdzić umiejętności z danego zagadnienia.. (1 godz. lekcyjna) 3 (W dalszym ciągu będziemy ćwiczyć mnożenie i dzielenie Na początek wykonaj działania na kartce potem dasz do sprawdzenia.. 10 LICZBY I DZIAŁANIA 1Liczby Drogi Czytelniku!. Pamiętaj, żeby się podpisać Zad.. Odpowiedzi 1 Odpowiedzi 2. mnożenie 1. mnożenie 2. dzielenie 1. dzielenie 2. działania 1. działania 2.I.3 Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych Połącz każde działanie z jego opisem..

Liczby dodatnie i liczby ujemne.

jeśli mnożysz (dzielisz) parzystą liczbę liczb ujemnych to wynik jest zawsze dodatni, jeśli nieparzystą liczbę, to wynik jest zawsze ujemny.. Pokoloruj tym samym kolorem działania i ich wyniki.. d) A więc wynik tego mnożenia będzie dodatni, czy ujemny?. wykonujemy proste mnożenie bądź dzielenie.. Warto pamiqtaé, Že kaŽde odejmowanie liczbyMateriał składa się z sekcji: "Odejmowanie liczb całkowitych na kalkulatorze", "Odejmowanie liczb całkowitych na osi liczbowej", "Odejmowanie liczb całkowitych - zadania generatorowe".. Na TVP 3 o godz. 11.00 - 11.25 jest matematyka.. - są tam wszystkie działania opisane.. Ćwiczenia - odejmowanie liczb całkowitych: za pomocą kalkulatora, osi liczbowej, w pamięci.Testy matematyczne.. Przykład 4 Oblicz.. Odległości liczb na osi liczbowej Przed klasówką, s.46 Zadania uzupełniające, s.48.. Klasa 6 Liczby dodatnie i liczby ujemne gr A str 1/3 imię i nazwisko klasa data 1 Wyobraź sobie, że na osi liczbowej zaznaczono liczby: 6, 7, 1, 3, 2, 1, 0, 3, 4 Ile z nich znajduje się po lewej stronie .. 72 czy -72 Przepisz to mnożenie do zeszytu i .Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych - wprowadzenie klasa VI, 21.04.2020.. Proszę to oglądać na pewno Wam się przyda jako powtórka.2 Temat: Liczby dodatnie i liczby ujemne - mnożenie i dzielenie-31.03.2020 Na początek przykład: Zapoznaj się z poniższym informacjami: Przykład 1 Iza i Jurek zapisują swoje długi za pomocą liczb ujemnych, a dochody za pomocą liczb dodatnich.. 2 •6 •7:4 +8 12 Sprawdzian 13 Imię i nazwiskoKlasa 6 Mnożenie i dzielenie liczb dodatnich i liczb ujemnych.. Jeżeli potrzebujecie pomocy przy przypomnieniu sobie działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych to odsyłam do zadań klasy 5 z dnia 21.04..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt