Materiały do lektury o psie który jeździł koleją

Pobierz

"O psie, który jeździł koleją" to wspaniała lektura dla młodego czytelnika, prostym językiem, który nie sprawia trudności w zrozumieniu, o czym jest mowa.. Jak nazywa się miejscowość, w której na stacji kolejowej toczy się akcja: Q. zginął pod kołami pociągu, ratując córeczkę zawiadowcy, Adele.. wg Kuzniecha.. Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.• Samodzielnie ułożyć inne zakończenie opowieści o Lampo.. Klasa 3 Angielski klasa 1-3. u czy ó O rety!Karty pracy 21.05 - 26.05.2020r.. Pobierz (doc, 81,0 KB) O nas.. Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę.. Trzecioklasiści, zadanie na środowe zajęcia dotyczy lektury "O psie, który jeździł koleją".. Pewnego dnia na stacji Marittima w środkowych Włoszech czekano na pociąg z Turynu.Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę.. Brakuje odpowiedzi.. O psie który jeździł koleją / oprawa twarda.Blok tematyczny: Magia lektur - ,, O psie, który jeździł koleją".. W końcu udało mu się uciec z Sycylii i wrócić do Marittimy.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy.26 Questions Show answers.. Zasady publikacji.Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści..

O psie, który jeździł koleją Test.

W jakiej miejscowości .Poznajemy psa Lampo - materiały do pracy samodzielnej na zajęcia 12 i 19 maja 2020 r. Uczniowie zapoznają się z treścią ksiązki Romana Pisarskiego pt. "Opsie, który jeździł koleją" korzystając z audioobuka zawierającego całą treść oraz z audioobuka zawierającego streszczenie z ilustracjami i podpisami (mogą je czytać z lektorem).Nagle zawiadowca usłyszał gwizd popołudniowego ekspresu i dostrzegł, że pociąg jedzie bezpośrednio na bawiącą się na torach córeczkę.. Jak zawiadowca nazwał psa: Q.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: a) był niesamowicie mądrym psem; b) był jedynym psem- pracownikiem kolei; c) podróżował koleją do różnych miast.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Zadania: czytam ze zrozumieniem wypowiadam się na tematy związane z lekturą buduję dłuższe wypowiedzi ustne i pisemne wyodrębniam postaci i wydarzenia w lekturze tworzę opis bohatera liczę w zakresie 1000Uwaga!. Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.. Ta historia wydarzyła się we Włoszech, jest opowieścią o psie, który jak prawdziwy turysta potrafił podróżować koleją sam, po wielkim kraju..

Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest: Q.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Pracownik kolejowy na stacji w Marittimie, ojciec trójki dzieci.. Sprawdzenie zrozumienia treści opowiadania - uzupełnianie diagramu.. Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Ćwiczenia: O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ.. Zaczął krzyczeć i wołać, by szybko zeszła z torów, bo grozi jej niebezpieczeństwo.. O psie, który jeździł koleją Wisielec.. W jakim kraju europejskim toczy się akcja książki: Q. Przewiń.. 21 marca 2020 Agata Kruk Klasa 3, Projekt czytelniczy.. Jest troskliwy i kocha zwierzęta.. Gdy pies znika, martwi się i wydzwania po wszystkich stacjach kolejowych w poszukiwaniu przyjaciela.W latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech wyjątkowy pies.. 11.Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.. Regulamin.. Jeśli uważasz, że którykolwiek z materiałów zamieszczonych na kanale narusza Twoje prawa autorskie, proszę niezwłocznie napisz do mnie na adres: tatam.Sprawdź, czy znasz lekturę "O psie, który jeździł koleją".. Lampo podróżnik..

O psie, który jeździł koleją Wisielec.

str. 28, 29 odpowiednie fragmenty:Streszczenie szczegółowe.. Niestety, Adele nie słyszała okrzyków swojego taty, gdyż była zajęta zabawą.Przedstawione opracowanie zawiera materiały do wykorzystania na zajęciach w klasie III, podczas omawiania lektury "O psie, który jeździł koleją".. Autorem książki jest Roman Pisarski.. Metody: problemowa, ćwiczeń praktycznych Formy pracy : praca zbiorowa jednolita, praca in dywidualna zróżnicowana Środki dydaktyczne: Lektura ,, O psie, który jeździł koleją''.Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Pisanie dalszego ciągu i zakończeniateż jeździł pociągami i dotarł do miejscowości Patti i do Messyny.. Dodaj do ulubionych.Kup o psie który jeździł koleją w kategorii Literatura dziecięca taniej na Allegro.pl - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Szybko przywiązuje się do dziwnego podróżnika.. Określ miejsce akcji, czasu i wskaż bohaterów lektury.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Polski.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.O psie, który jeździł koleją • pliki użytkownika Aga7675 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • OŚRODEK TEMATYCZNY Lampo(1).doc, o psie lampo.docO psie, który jeździł koleją • Lektury 1-3 • pliki użytkownika Filizanka_Snu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • prawda czy fałsz.doc, lampo2.docTest z lektury..

Temat dnia: Omawiamy lekturę R.Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".

Jakim sposobem pies dotarł na tę stację kolejową: Q.. Obliczenia pieniężne.. • Właściwie odnosić się w stosunku do zwierząt.. Po raz kolejny przekonujemy się jak wielka jest wierność psa i jego miłość do ludzi, którzy otaczają go opieką, do jego rodziny.9.. Odszukaj w tekście literackim w podr.. Karmi go i zapewnia mu miejsce do spania.. Dobrze by było, gdyby udało się Wam ją przeczytać.Materiały do pracy - klasa 3A poniedziałek 8 VI Edukacja polonistyczna - czytanie fragmentu lektury R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" oraz wiersza K. Torbusa "Podróż pana smoka" - podręcznik str. 82-83.. Klasa 3 Polski.. 4 Obserwuj autora.. wg Szymanowskaewa.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Zobacz sam!. Polityka prywatności.. O psie, który jeździł koleją Teleturniej.. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.dla przedszkolaków (3-5 lat), dla dzieci z klas I-III (6-9 lat), dla dzieci z klas IV-VI (10-12 lat) Tytuł.. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.. Gdzie był prawdziwy dom psa, do którego wracał: a) stacja Marittima; b) buda na podwórku zawiadowcy; c) nie miał stałego domu, bo ciągle go zmieniał..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt