Podboje aleksandra macedońskiego karta pracy

Pobierz

Początki państwa polskiego .. 94 3.. Po gimnazjum.. W 327 r. p.n.e. Aleksander Wielki ruszył na podbój Indii, na czele 120-tysięcznej armii.. Podboje Aleksandra Macedooskiego a) Aleksander Macedooski był synem Filipa II.. Temat: Podboje Aleksandra Macedońskiego.. Podboje Aleksandra Wielkiego na Uczę.pl.. 334 r. p.n.e. - początek wyprawy Aleksandra na Persję.Podboje Aleksandra Wielkiego: Aleksander Macedoński rozpoczął swe panowanie od krwawej rozprawy z tymi, którzy mogli zagrozić jego władzy.. Pytanie 1 /11.. Rozdział 3.. Wielki filozof grecki, kształcił Aleksandra Macedońskiego.. Poznasz skutki powstania imperium.. Podboje Aleksandra Macedońskiego - scenariusz lekcji i karta pracy, plik: 25-podboje-aleksandra-macedonskiego-scenariusz-lekcji-i-karta-pracy.docx (application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document) Poznać przeszłość ZPPodboje Aleksandra Macedońskiego: 334 r. p.n.e - bitwa nad rzeką Granikos - pokonał wojska perskich satrapów i otworzył sobie drogę do opanowania całej Azji Mniejszej.. 333 r p.n.e - bitwa pod Issos (I-szy triumf Aleksandra nad Dariuszem III, królem Persji); zdobycie Syrii, Palestyny i Fenicji.. Swiat Hellenów.. Po wojnach persko-greckich w V w. p.n.e. Ateny utworzyły organizację skupiającą miasta-państwa pragnące bronić się przed kolejnymi konfliktami z Persją..

Maturalne karty pracy część 3.

Był synem Filipa II, który podporządkował Macedonii greckie poleis .. Cesarstwo rzymskie.. Po gimnazjum.. grecja2.5.. Początki Rzymu.. Polska za pierwszych Piastów 1.. Nad rzeką Hydaspes odniósł tu swoje ostatnie wielkie zwycięstwo, pokonując silną armię indyjskiego księcia Porusa.Wybierz test z rozdziału Podoboje Aleksandra Macedońskiego lub podrozdziałów podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa I Gimnazjum.. Koniec świata starożytnego.. 9 Podboje Aleksandra Macedońskiego - Śladami przeszłości - Historia dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pltest > Podoboje Aleksandra Macedońskiego.. Nie wszystkie polis greckie były zadowolone z tej sytuacji i wtedy doszło do wojny Aten ze Spartą.. W bitwie tej ojciec Aleksandra Macedońskiego pokonał siły greckie, dzięki czemu dokonał następnie podboju Grecji w 338 r. p.n.e. Ojciec Aleksandra Macedońskiego, dokonał podboju Grecji.Podboje Aleksandra Wielkiego.. Był to okres w historii starożytnej obejmujący lata od śmierci Dariusza III do upadku ostatniego z państw powstałych na gruzach monarchii Aleksandra Wielkiego (był to Egipt, który został podbity przez Rzym w 30 r. p.n.e.).Podboje Aleksandra Macedońskiego.. 332 r p.n.e - zdobycie Egiptu.Podboje Aleksandra Macedońskiego dziel i rządź Podboje Arabów Podboje rzymskie w okresie republiki Hellenizm Polscy uwodzicieleKarta powtórzeniowa ..

Scenariusz z wykorzystaniem podręcznika, karty pracy i multiteki.

Pierwsi chrzescijanie.. Od kilku lat wiążę swoje życie zawodowe z historią.. 23.Notatka z lekcji - Podboje Aleksandra Macedońskiego ?. Aleksander Wielki w ciągu kilku lat podbił Persję, Egipt, a jego wojska dotarły do Indii.Podboje Aleksandra Macedońskiego.. Dowiesz się, kiedy i gdzie Aleksander.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Z entuzjazmem czytam publikacje poświęcone .Imię władcy Persji, z którym Aleksander Macedoński prowadził wojnę.. PODBOJE ALEKSANDRA MACEDOŃSKIEGO.. Zrozumieć przeszłość.. Po uporządkowaniu spraw wewnętrznych - zwłaszcza stłumieniu wybuchających w Grecji buntów antymacedońskich, przystąpił do realizacji planów podboju Persji.Etapy podbojów Aleksndra Macedońskiego: W 334 r p.n.e - bitwa pod Granikiem; pokonanie armi perskiej i podbój Azji Mniejszej.. Scenariusz lekcji historii poświęconej przebiegowi podboju starożytnego świata przez Aleksandra Wielkiego z wykorzystaniem technologii informacyjnej, m.in. prezentacji multimedialnej, materiałów audiowizualnych i gry komputerowej.. Aleksander stłumił go i nakazałPODBOJE ALEKSANDRA MACEDOŃSKIEGO.. Wojna ta jest znana pod nazwa wojny .Podboje Aleksandra Wielkiego Syn i następca Filipa II - Aleksander Wielki (356-323 p.n.e.), przerósł swoimi sukcesami i sławą ojca..

Praca z mapą ... Codziennie ciekawsze lekcje!Aleksander Wielki (Macedoński) i jego podboje.

Jego nauczycielem był najsławniejszy filozof grecki Arystoteles.. Lata .. Zakres rozszerzony.. Miało to być ostrzeżenie dla całej Grecji.Podłożem zwycięstw Aleksandra Macedońskiego w jego podboju państw Starożytnego Wschodu nie był/a/o: A. polityka wobec uzależnionych poleis greckich; B. popieranie rodzimych zwyczajów ludów Wschodu; C. postrzeganie Aleksandra jako przywódcy wszystkich Greków; D. reorganizacja falangi greckiej i geniusz dowódczy Aleksandra.. Organizacja ta nazywała się:Podboje Aleksandra dały początek epoce hellenistycznej.. 139 views.Podboje Arabów Podboje Aleksandra Macedońskiego Podboje rzymskie w okresie republiki Faszyzm włoski i niemiecki w okresie międzywojennymOto podboje Aleksandra Wielkiego w punktach: Aleksander Wielki najpierw szybko spacyfikował wszelkie próby odebrania mu władzy w Macedonii i podporządkował sobie miasta-państwa greckie, zwane Polis.. 1 gimnazjum,cwiczenia.. W drugiej kolejności poskromił i zburzył zbuntowane egipskie Teby, a mieszkańców sprzedał w niewolę.- Część uczniów czyta w podręczniku tekst "Początki hellenizmu" na s. 94 i wyszczególnia w kartach pracy skutki podboju Persji przez wojska macedońskie, część analizuję mapę "Świat hellenistyczny w 301 r. p.n.e." w atlasie historycznym i wymienia jakie państwa powstały na gruzach monarchii Aleksandra.9..

Panowanie Bolesława Chrobrego ..... 97 4.Karta pracy "Imperium Aleksandra Wielkiego", plik: karta-pracy-imperium-aleksandra-wielkiego.doc (application/msword) Poznać przeszłośćKarta pracy do lekcji 11.

Potęga Ateńczyków i sposób w jaki traktowali sprzymierzeńców,przyczyniły się do wybuchu wojny ze ___ .Podboje Aleksandra Wielkiego.. W starożytnej Sparcie.. Upadek republiki rzymskiej.. Pradzieje ziem polskich .. 91 2.. Aleksander Wielki ( Macedoński) jest do czasów współczesnych uważany za jednego z najwybitniejszych wodzów w historii.. Wierzenia starożytnych Greków.. po Śmierci ojca objĄŁ tron i rozpoczĄŁ wojnĘ z presjĄ .. Wojny perskie.. Przerwij test.. Nauczyciel.. Aleksander został królem w 336 r. p.n.e. - miał 20 lat.. Szersze zagadnienie: Starożytna Grecja.Podboje Aleksandra Macedońskiego - wyprawa wojenna na Indie.. Stłumił bunt Tebańczyków, zburzył Teby, a ich mieszkańców sprzedał w niewolę.. uwaŻany za najwiĘkszego stratega i dowÓdcĘ w dziejach ludzkoŚci .. Zakres rozszerzony.. Życie w wiecznym mieście .scharakteryzował sylwetkę Aleksandra Macedońskiego, odnosząc się do pytania zadanego w temacie pracy i potwierdzając swoje stanowisko więcej niż trzema argumentami, opisując co najmniej trzy z nich; częściowo wskazał rolę, jaką odegrał Aleksander Macedoński w świecie Po zwycięstwie nad armią Persów Ateny stały się najsilniejszą polis w Helladzie.. Autor rozwiązania.. W V w p.n.e po zwycięstwie nad Persami Ateny chcąc wzmocnić swoją pozycję założyły Związek Morski ,którego celem było wzmocnienie floty greckiej i ostateczne zwycięstwo nad Persami.. Osiągnięcia Rzymian..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt