Dalsze losy janka muzykanta gdyby nie umarł

Pobierz

NarodzinyPrzyszło to na świat wątłe, słabe.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Jednak chłopiec musiał się zgodzić, ponieważ .Nie był złodziejem, pragnął tylko dotknąć wymarzonych skrzypiec.. Lokaj przyłapał Janka z instrumentem w dłoni.. Zapragnął mieć własne skrzypce.Słyszał ją w przyrodzie, w odgłosach codzienności.. Los Janka wzruszył mnie, gdyż uzdolniony chłopiec musiał umrzeć, bo państwo z dworu nie zauważyli wielkiego talentu chłopca i nie pomogli mu go rozwijać.Pewnej nocy zakradł się pod pobliski dwór i, gdy nikogo nie było w kredensie, sięgnął po wiszące na ścianie skrzypki.. 2013-10-07 19:54:35 Jakbyś chciał żeby potoczyły się ich losy ?. Matka nie brała go do kościoła, gdyż słysząc dźwięk organów wpadał w taki zachwyt , że nie zwracał już na nic więcej uwagi.. Odpowiedz.Przyroda towarzyszyła dziecku nawet w chwili jego śmierci.. Ewa Kosowska podkreśla, że w tekście nie ma przeciwwskazań, aby rozpoznawać Janka jako dziecko nieślubne, zważywszy na fakt, że nowela nie zawiera informacji na temat ojca chłopca.. Za swoje rozmarzenie i zasłuchanie, bywał karany.. Biografia chłopca obejmuje dziesięć lat jego życia, przy czym autor koncentruje się na narodzinach i czasie późniejszym - od czterech do dziesięciu lat: "W ósmym roku chodził już jako potrzódka za bydłem lub, gdy w chałupie nie było co .Postanowił przyjrzeć się im z bliska..

2011-10-04 15:05:00 Dlaczego jano muzykant umarł ?

Spośród innych wiejskich dzieci Janka wyróżnia talent muzyczny.Dalsze losy niewidomej dziewczynki z Katarynki.. Jak potoczyłyby się jego losy?. Zaliczany jest do nowel biograficznych, ponieważ jego tematem są losy biednego wiejskiego dziecka - Janka.. Zapisanie tematu lekcji: Zmieniamy losy Janka Muzykanta.. Stosunek Janka do muzykiWielki dar czy przekleństwo?. Stacho miał dać chłopcu rózgę na pamiątkę.. Przyglądał się im z zachwytem.. Oskarżył chłopca o kradzież.. Marzy o posiadaniu własnych skrzypiec i to marzenie staje się przyczyną jego śmierci.. Gdy chłopiec przyszedł na świat, wszyscy myśleli, że umrze.. Postawiono ochrzcić go, nie czekając nawet na księdza.Janko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.Gdyby Nemeczek nie umarł.. dalsze losy Chłopców z Placu Broni .. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Wierzył w Boga i pytał przed śmiercią, czy w niebie da mu On prawdziwe skrzypce..

Nauczyciel wprowadza sytuację problemową: a gdy Janko nie umarł?

Za karę zbito chłopca tak dotkliwie, że po trzech dniach umarł.gdyby janko zyl dzisiaj,jego losy potoczylyby sie inaczej.na pewno chodzilby do szkoly.w szkole,na lekcjach muzyki,nauczyciel zauwazylby,ze janko ma bardzo dobry sluch.odkrylby jego talent.chlopiec zostalby zapisany do szkoly muzycznej i uczylby sie grac na upragnionych skrzypcach.jesli jego matka nie mialaby pieniedzy na oplacenie lekcji .Fabuła "Janko Muzykanta" została oparta na noweli Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule, jednakże filmowa adaptacja ukazuje także dalsze losy bohatera, który nie tylko nie umarł, ale zrobił też karierę jako skrzypek.Drugiego dnia Janko stał już przed sądem.. Chłopiec […]Czy Janko musiał umrzeć?. Matka Janka - biedna kobieta, która kocha swoje dziecko mimo jego wad, jednakże nie rozumie chłopca.. Wyrok był prosty.. Współczuję mu, gdyż nie miał warunków, aby swój talent rozwijać.Utwór powstał w 1879 roku.. - zwrócenie uwagi na to, czy kara wymierzona chłopcu byłą adekwatna do popełnionych czynów - głośne odczytanie ostatniego akapitu na temat powrotu państwa z Włoch i dyskusja, której celem jest zwrócenie uwagi uczniów na to, że losem utalentowanego chłopca mogliby zająć się państwo z dworu.Janko Muzykant - krótkie streszczenie.. Wójt i ławnicy nie chcieli sądzić, jak złodzieja, dziesięcioletniego Janka, który był wychudzony, wystraszony i nic nie rozumiał.Janko, tytułowy bohater noweli Henryka Sienkiewicza, urodził się w ubogiej wiejskiej chacie..

Niestety Stacho tak pobił chłopca, że ten po paru dniach umarł.

Wypracowanie, nie dość że zebrało doskonałą notę, wpłynęło bardzo silnie na mój dalszy rozwój .Jak myślisz, jak potoczyłyby się losy Paktofoniki, gdyby Magik żył?. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.. Po co wiejskiemu chłopcu dusza artysty-muzyka?. Zakradł się do kredensu, gdzie były schowane.. 0 ocen .. ponieważ wyjechali na wycieczkę.. Najmądrzejsze kumy ze wsi były przekonane , że chłopiec i jego matka nie dożyją następnego dnia gdyż poród był ciężki.. Jak potoczyłyby się losy Janka Muzykanta, gdyby żył dzisiaj (H. Sienkiewicz "Janko Muzykant") Opowiedz, co wzruszyło cię w noweli "Janko Muzykant"Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant 1.. Zawsze, gdy do jej uszu docierały nuty tego .Janko Muzykant chciał mieć skrzypce.. Był tak wątły i słaby, że kobiety postanowiły go ochrzcić zaraz po urodzeniu w obawie, by nie umarł przed przybyciem księdza.Jak opowiedziec Janka Muzykanta 2012-03-22 12:02:57 Jak , twoim zdaniem potoczyły się dalsze losy zenka ?. Mały Janko najbardziej lubił dźwięk, który wydawały skrzypce.Janko Muzykant - nowela autorstwa Henryka Sienkiewicza.. (2/2) Janko Muzykant - streszczenie, Następnego dnia chłopiec stanął przed sądem u wójta.. Matka nie zabierała go też w miejsca, w których mógł usłyszeć muzykę, w tym do kościoła..

Janko umarł zasłuchany w odgłosy wsi, śpiew dziewcząt, granie fujarek.

Postanowili, że Boka będzie opiekował się swoją siostrą.. Janko dożył 10-ciu lat.. Ochrzciły go same, ponieważ sądziły, że chłopiec nie doczeka na księdza, a później powiedziały:Janko głównym bohater nowelki Henryka Sienkiewicza pt.: "Janko Muzykant".. Zrobił to zbyt nieostrożnie i zbudził lokaja, który oskarżył Janka o próbę kradzieży.. Stosunek Janka do pracy, obowiązków w domu Nie można go nazwać pracowitym dzieckiem.. Janko Muzykant to tytułowy bohater jednej z nowel Henryka Sienkiewicza.. Praca w grupach.Nie mam konta, chcę się .. Odpowiedź Guest.. Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. Sąd, nie chcąc posłać go do więzienia, kazał stójce Stachowi zbić go rózgą.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Przydatność 70% Charakterystyka Janka Muzykanta.. Chłopiec zyskał przydomek Janko Muzykanta.. Pochodził z biednej, wiejskiej rodziny, wychowywała go tylko matka - komornica.. Zostałby najlepszym muzykiem, który by uczył innych grać na skrzypcach I wszyscy by go chwalili.. Cieszyła się wtedy, ponieważ słyszała wiele dźwięków.. Janko urodził się jako chuderlawe dziecko.. Los podarował Jankowi Muzykantowi dość kłopotliwy "prezent".. Znaczenie talentu muzycznego w życiu Janka Muzykanta.. To było jego nieosiągalne marzenie - napisz, o czym ty marzysz i w jaki sposób dążysz do realizacji tych marzeń.. Ponieważ był wątły i słaby, wiejskie kumy, które się nad nim zebrały, były przekonane, że chłopiec umrze.. Zapominał o obowiązkach, bo się zagapiał, zasłuchiwał w muzyce, którą wszędzie słyszał.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. Nowelka ma za zadanie pokazać ludziom zamożnym jak cierpią dzieci z biednych XIX wiecznych domów.. Najbardziej lubiła muzykę katarynek.. Wieczorami często wymykał się z domu, stawał pod oknami karczmy i przysychał się rozlegającej się z wnętrza muzyce.. Jednak kiedy dotknął skrzypiec, trącone struny zadźwięczały.. 2012-09-30 14:47:31 Janko Muzykant : Jakim dzieckiem był Janko Muzykant ?. Streszczenie.. 2011-11-01 17:55:14Ale prawdziwym przełomem i źródłem natchnienia okazał się moment, w którym nauczycielka polskiego zaleciła opisać dalsze losy Janka Muzykanta, oczywiście w formie alternatywnej, zakładającej przeżycie głównego bohatera.. pomocy na jutro!. Kapitan nie mógł zabrać dziewczynki na niebezpieczne bitwy i opiekować się nią jednocześnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt