Dwudziestolecie międzywojenne quiz

Pobierz

kawiarnie.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas o dwudziestoleciu międzywojennym.. współczesność.. po I wojnie światowej w 1900 roku w 1925 roku w 1935 roku.. Średni wynik to .. Testy z umiejętności pisania.. Czas trwania: epoka trwała od 1918 roku (zakończenie I wojny światowej) do 1939 roku (wybuch II wojny światowej).. Temat 1.. Testy z interpunkcji.. olivvkaa564 4 lata temu.. 1.Przyporządkuj nazwiska artystów do podanych grup poetyckich dwudziestolecia międzywojennego.. Lesson.. Data uznawana za początek dwudziestolecia międzywojennego to: : 1.. W nowym, odrodzonym i wolnym państwie zaczęła rozwijać się kultura i literatura.Zestaw: "Dwudziestolecie międzywojenne" 0.. "Dwudziestolecie międzywojenne" to kolekcja, składająca się z 39 pozycji książkowych.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.XX-lecie Międzywojenne.. Wyniki są oparte na 22447 odpowiedziach na pytania w kategorii dwudziestolecie międzywojenne podane przez graczy z 37 krajów.. Testy z wiedzy o języku.. Jest to seria dotycząca wydarzeń, historii, ludzi i świata, jaki przeminął, ale który zdecydowanie wart jest zapamiętania i poznania.. Testy z psychologii i socjologii.. Udostępnij.. Która z wymienionych postaci kojarzy się z behawioryzmem?. Nakręcony przez Canal+ "Król" na podstawie bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha .Start studying dwudziestolecie międzywojenne - historia (daty)..

Dwudziestolecie międzywojenne świat DRAFT.

Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i .. test z języka polskiego pacyfik qiuz cierpienia młodego werter test z mitologii greckiej sami sprawdźcie taniec z gwiazdami quiz karol wojtyła nokia test z języka angielskieg test z robinsona .Globalny Test Wiedzy - Dwudziestolecie Międzywojenne.. rozgłośnie radiowe.Dwudziestolecie międzywojenne; Dwudziestolecie międzywojenne, test z języka polskiego.. Wiesz, kim jest dla ciebie stryj?. Twój wynik to / = % Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%.. Dwudziestolecie międzywojenne świat DRAFT.. Wznów .. Czasy te można podzielić na dwie dekady.Dwudziestolecie międzywojenne, jak sama nazwa epoki wskazuje, zamyka się w latach 1918 - 1939.. Skomentuj.. Metoda oceniania: Średnia ocena.Dwudziestolecie międzywojenne.. Twój rekordowy wynik toPytamy o dwudziestolecie międzywojenne.. Druga wojna światowa.. To play this quiz, please finish .Międzynarodowy test wiedzy w kategorii dwudziestolecie międzywojenne.. Postrzeganie świata, Boga, ludzi- wybuch I wojny śwDwudziestolecie międzywojenne i IIWŚ .. Quiz jest zapauzowany.. 6 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .Zestaw: "Dwudziestolecie międzywojenne" Statystyki zestawu: Ocena: 6 Zagłosowało: 20 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Wiktoria Kwiatkowska (wynik: 0 %) ZOFIA WOŁOSZYK (wynik: 97 %) Anna Tecław-Milewska (Tecław) (wynik: 80 %) Marta .Dwudziestolecie międzywojenne - TEST 1 POEZJA dwudziestolecia - zestawienie Dokonaj alfabetycznego zestawienia najbardziej znanych poetów dwudziestolecia międzywojennego, zaznaczając ich przynależność grupową i charakterystyczne utwory.20-lecie międzywojenne; 20-lecie międzywojenne, test z języka polskiego Ten test zawiera pytania dotyczące postaw filozoficznych XX lecia międzywojennego.» Strona główna » Historia » Historia Świat » Dwudziestolecie międzywojenne..

test > Dwudziestolecie międzywojenne.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Dwadzieścia lat między dwiema wojnami światowymi to nie tylko czas ogromnego rozwoju cywilizacyjnego, mediatyzacji i demokratyzacji społeczeństwa, unowocześnienia technicznego, wzrostu roli kobiet, czy rewolucyjnych teorii naukowych Einsteina i Freuda.To jedna z moich ulubionych epok literackich.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Polska właśnie "budziła" się po 123 latach niewoli, a literatura demonstrowała nie tylko modne wówczas tendencj.Premiera jednego z najbardziej oczekiwanych polskich seriali ostatnich miesięcy 6 listopada 2020 roku.. Pytanie 1 /10.. Jak sama nazwa wskazuje, dwudziestolecie międzywojenne to epoka historyczno-literacka, która przypadła na okres pomiędzy dwiema wojnami światowymi ().. Uczestnicy.. Głosowanie o typowych sytuacjach, w którym na pewno więcej razy zaznaczysz ,,Tak"!. Jakie nosiłbyś imię, jako elf?Zdaniem twórców dwudziestolecia międzywojennego poeta był: answer choices .. Kiedy rozpoczyna się 20 lecie międzywojenne?. Główne składowe.. Punktacja.. Sprawdź, czy znasz nazwy członków rodziny!Dwudziestolecie międzywojenne / Temat 1 / Dwudziestolecie - test; Dwudziestolecie - test.. Prezentowane książki to sentymentalna podróż do wspomnień spisanych w niezwykle ciekawy sposób.. Zostały ci jeszcze .. Quiz w Poczekalni.. Przetestuj swoją wiedzę o międzywojennych autorach i lekturach.Przeszłość to dziś Rozdział I / Dwudziestolecie międzywojenne..

1 pyta ...Dwudziestolecie międzywojenne.

Początki okresu.. Wyślij zgłoszenie.. Jest to niezwykle ważny okres dla Polski, która po ponad stu latach wreszcie odzyskała upragnioną niepodległość.. Pierwsze lata okresu upłynęły na sporach (często zbrojnych) o wytyczenie granic.. Ten wizualny Quiz powie Ci, czy jesteś optymistą, pesymistą, a może realistą?. Nazwa odnosi się do ram czasowych epoki i długości jej trwania.. Przerwij test.. Testy czytania ze zrozumieniem.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Polska odzyskała niepodległość: 11 października 1918 r. 11 listopada 1918 r. 11 stycznia 1919 r. 11 listopada 1919 r. Do ulubionych miejsc spotkań artystów po I wojnie światowej należały: kina.. rzemieślnikiem .. Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii dwudziestolecie międzywojenne poprzez quiz online.. KonkursyDwudziestolecie międzywojenne - okres w historii Europy, obejmujący dwadzieścia jeden lat pomiędzy zakończeniem I wojny światowej, tj. zawarciem rozejmu w Compiègne (1918), a wybuchem II wojny światowej (1939).. Ten test ma pytania w następujących językach: język polski.Przykładowy sprawdzian z międzywojnia Polska w wyniku rozbiorów utraciła niepodległość na: 122 lata.. 124 lata.. Julian Tuwim, Tytus Czyżewski, Jarosław Iwaszkiewicz, Julian Przyboś, Maria Pawlikowska - Jasnorzewska, Aleksander Wat, Antoni Słonimski, Jalu Kurek, Jan Lechoń,Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, rozwiąż test z epoki XXlecia międzywojennego 1..

Lesson.Dwudziestolecie międzywojenne świat DRAFT.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt