Odpowiedz na pytania dotyczące treści lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

pytania są tak dobrane, aby uniemożliwić uczniom poznanie treści książki z dostępnych na rynku streszczeń, ściąg i innych opracowań.. a) żaba b) bocian c) mysz d) kogut Rozwiązanie .. Stare dokumenty dotyczące rodu Gąsowskich zostały odnalezione: a) w piwnicy b) na strychu c) w domu ogrodnika d) w pokoju Iwo Gąsowskiego RozwiązanieJak Adaś rozwiązał zagadkę, związaną z dworem państwa Gąsowskich - opis, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyZobacz quiz: "Szatan z siódmej klasy".. U góry znajdziesz quiz Szatan z siódmej klasy test.Szatan z siódmej klasy - test sprawdzający wiedzę.. co zobaczysz pierwsze na obrazku, ujawni Twój klucz do miłości!. Czas i miejsce akcjiAdam Cisowski - sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego spryt, odgadł metodę pytania profesora, za rok miał zdawać maturę, rozwiązał zagadkę złodziei drzwi, Ojciec Adasia - lekarz, Matka Adasia - gospodyni, jak pisze Makuszyński "(.). przedobra kobieta, która (.). miała na głowie cały dom.. Drzwi z domku ogrodnika znalazły się na plebani ponieważ: a) transportowano na nich rannego powstańca, b) skradziono je w czasie wojny, c) transportowano na nich rannego Francuza, d) nie ma podanej przyczyny.. *.134.76) 2020-12-04 18:53:19 0 Nie rozumiem czemu nawet nazwisk odpowiadających uczniów zmieniono z Kaczanowski i Ostrowicki na Burski i Szostak (Burski i Szotak to inni uczniowie w książce, Szostak nawet z zupełnie innej klasy!.

Gdzie francuski oficer schował ...Szatan z siódmej klasy.

Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Dlaczego uczniowie byli zawsze przygotowani na lekcje profesora Gąsowskiego?. Udostępnij.. ", czworo rodzeństwa Adasia - "rozwścieczona czwórka .Odpowiedz na pytania dotyczące ,,Szatan z siódmej klasy": 1.. ( dokłądne streszczenie ) .W klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.Zanim napisany został "Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do "Szatana z siódmej klasy".. "Szatan z siódmej klasy" (1960) - Po rekonstrukcji 720p - CDA Wyszukiwanie odpowiedzi.. W którym roku zostały namalowane portrety rodziny Gąsowskich?. Test składa się z 12 pytań.. Skarb Cisowski odnalazł: a) w skrzyni w ogrodzie, b) na strychu, c) w pobliskim kościele, d) w pniu dębu.Siedemnastoletni Adaś spędza wakacje w starym pałacu, gdzie wpada na trop napoleońskiego skarbu..

Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!

Zapamiętaj czasownik i odpowiedz na pytania zwi.Witaj na stronie Quizz.pl.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Wskazówki pomocne w odnalezieniu skarbu były w .Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Szukaj.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" (Kornel Makuszyński).. Adaś czytał wcześniej pewną historię domu w Saint-Cloud.. Jeżeli Twoje dziecko musi przeczytać lekturę na test lub lekcję języka polskiego, bardzo nie lubi czytać książek, ma problem z czytaniem lub wypożyczeniem lektury w bibliotece to skorzystaj z możliwości pobrania na własność legalnej pełnej wersji tego audiobooka (w wygodnych plikach MP3).15.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Gdzie mieszkają Anna i Elsa z bajki "Kraina Lodu": Co ulepiła Elsa z bajki "Kraina Lodu" młodszej siostrze Annie podczas.Zadanie: odpowiedz na pytania dotyczące ,,szatan z siódmej Rozwiązanie:1 filiżanka z serwisu dla napoleona wielkiego 2 od 7 lat albo wieczny katar nie pamiętam 3 w 1786r 4 w pniu drzewa 5 siedemnastyOdpowiedz na pytania dotyczące treści lektury Szatan z siódmej klasy.Odpowiedzi zaznaczaj na Karcie odpowiedzi..

Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!

ostatniej.. Adaś dowiedział się, że na drzwiach były wskazówki dotyczące miejsca ukrycia skarbu, z: opowieści księdza Kazuro, opowieści miejscowej ludności, pamiętnika księdza Koszyczka, starych dokumentów.. sprawdzajacy znajomość lektury "Szatan z siódmej klasy" KORNEL MAKUSZYŃSKI - "SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" 1.Adaś ma: a.15 lat b.16 lat c.17 lat 2.Ojciec Adasia jest: a.nauczycielem historii b.prawnikiem c.lekarzem 3.Profesor Gąsowski zwracał się do Adasia: a.Adasiu b.Piotrusiu c.kolego 4.Rodzina Adama Cisowskiego liczyła: a.7 osób b.3 osoby c .. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. Plis pomóżcie mam to na jutro!. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Od jak dawna pani Gąsowska miała katar?. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Test znajomości treści lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" przeznaczony jest dla uczniów klasy VI.. Dodawaj wpisy.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Kornel Makuszyński, "Szatan z siódmej klasy" - test z lektury na poziomie trudnym.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę powieść!Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappySzatan z siódmej klasy - test..

Szatan z 7 klasy.

TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. )cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Adaś spędza wakacje we wsi: a.Bejgoła b.Ejgoła c.Głodowce 6.Oczy Wandy miały kolor .Na lekcji historii Adaś siedział w ławce: pierwszej, drugiej, trzeciej.. Dlaczego Adaś poddał rodzeństwo testowi z moczeniem rąk?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Witaj na stronie Quizz.pl.. Kto "nigdy nie jadł na uczcie z płaskiego talerza"?. Skomentuj.. Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!. Agata_Froncz 3 lata temu.. Wielbicielem której postaci historycznej był profesor Gąsowski?. Uczniowie otrzymują zestaw pytań zanim zaczną czytać książkę.Opisy nauczycieli z ksiązki szatan z siódmej klasy 2014-03-08 20:51:06 Napisz mi streszczenie lektury ' Szatan z siódmej klasy ' .. Został on zakupiony ze względu na pewien cenny przedmiot.. Utwór powstał w 1937 roku.. Dam naj!Odpowiedz anonim76 (*.. Jak miała na imię sympatia Adasia, bratanica profesora?. U góry znajdziesz quiz ''Szatan z siódmej klasy''.Sprawdza wiedzę o lekturze.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.Potrzebuje streszczenia lektóry ,,Szatan z 7 klasy" Opisz historię Francuzów wracających z wojny oczami jednego z nich z powieści szatan z 7 klasy; macie jakieś informacje na temat rodzenstwa adama cisowskiego z powiesci "szatan z 7-mej klasy' ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt