Gospodarka europy klasa 6 samequizy

Pobierz

Ten kraj słynie z produkcji win oraz serów.. 6 St. Gospodarka Europy - powtórzenie wiadomości * Koło fortuny.. C, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w usługach.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Planeta Nowa dla klasy 6.. Ja niektórych z tych rzeczy uczyłam się później (chociaż to może też inaczej, bo w podstawówce nie miałam osobnej geografii, a ogólnie przyrodę)Najwyższym poziomem rozwoju gospodarczego odznacza się państwo przedstawione na wykresie: answer choices.. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.. kraje Europy Południowej należą do najliczniej odwiedzanych przez turystów.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowania.Q.. turystów przyciągają zabytki starożytnych cywilizacji.Kl.. wg Maksio1632.Lekcja powtórzeniowa do rozdziału "Gospodarka Europy" Pliki do pobrania.. Klicka på .Gospodarka Europy - Quiz.. Dołącz do nas!. Popularne tagi.W tym quizie poznasz swoja wiedzę na temat Europy.. Rolnictwo Danii i Węgier (Planeta Nowa 6) (część 2) Test.. Najniższym poziomem rozwoju gospodarczego odznacza się państwo przedstawione na wykresie: answer choices.. Quizy Os. .. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Jak nazywamy duże obszary koncentracji firm i .Edit.. mariannamaksimowskadoroszko_01254.. Przejdź do góry .Seria Geografia jest przeznaczona dla uczniów klas 5-8..

Gospodarka Europy klasa 6 DRAFT.

3.Gospodarka Europy- czyli 10 pytań odnośnie działu, pt. ,, Gospodarka Europy" .. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. W którym sektorze gospodarki pracuje: księgowa, nauczyciel, sprzedawca w sklepie?. Jak nazywa się największa wyspa świata, należąca do Ameryki Płn., będąca pod władaniem Danii?. Na jego rozwój.Klasa 6 Geografia.. Europa- strefy klimatyczno-roślinne Sortowanie według grup.. Dołącz do nas!. obsługa turystów stwarza wiele miejsc pracy m.in. w hotelach, muzeach, biurach podróży.. 1) W DANII PANUJE KLIMAT a) KONTYNENTALNY b) UMIARKOWANY CIEPŁY c) UMIARKOWANY CIEPŁY MORSKI 2) STOLICĄ WĘGIER JEST a) BRATYSŁAWA b) BUDAPESZT c) BUKARESZT 3) JAKIE UPRAWY DOMINUJĄ W DANII?. Sprawdź swoją wiedzę na temat Mistrzostw Europy!. które są przykładami kulturowych walorów turystycznych Europy południowej.. A, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w przemyśle i budownictwie.. 1) Do sektorów gospodarki zaliczamy: a) przemysł, wydobycie i transport b) handel, turystykę i rolnictwo c) przemysł, usługi i rolnictwo 2) Rolnictwo dostarcza: a) mąki b) owoców i warzyw c) oleju 3) Plony wyraża się w: a) tonach b) decytonach z hektara c) kilogramach z hektara 4) Do warunków .GEOGRAFIA KLASA 6 DZIAŁ GOSPODARKA EUROPY - Test.. B, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w rolnictwie.. Popularne tagi.Ogólnie bardzo fajny quiz, momentami podchwytliwy i powiem szczerze, że wydaje mi się, że jest na wyższym poziomie niż 6 klasa..

Ukształtowanie Europy klasa 6-Zasole!!!

1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. XVI w gwałtowny rozwój gospodarczy Polski i Litwy.. Gospodarka Europy Test.. a) OWOCÓW I WARZYW b) ZBOŻA, PSZENIC c) SŁONECZNIKI, BURAKI CUKROWE 4) JAKI SEKTOR GOSPODARKI .Przed Tobą zestaw łatwiejszych i trudniejszych pytań związanych z geografią Europy!. Wobec tego Gdańsk stał się największym portem i najbogatszym miastem w całym basenie Morza .. Pop.Sprawdzian "Gospodarka Europy" - test sprawdzający - rozdział 4.. Stolice Europy Znajdź parę.. wg Zdrojanka.. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.. zabytki starożytnej .Tematem lekcji jest Francja europejskie ognisko gospodarki.. A, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w przemyśle i budownictwie.. wg Mjablonska14.. Jest krajem bardzo wysoko rozwiniętym.. 1) Do sektorów gospodarki zaliczamy: a) przemysł, wydobycie i transport b) handel, turystykę i rolnictwo c) przemysł, usługi i rolnictwo 2) Rolnictwo dostarcza: a) mąki b) owoców i warzyw c) oleju 3) Plony wyraża się w: a) tonach b) decytonach z hektara c) kilogramach z hektara 4) Jedna tona to więcej niż .Quizy geografia - sprawdź największą bazę quizów o tematyce geografia.. Na jakim półwyspie leży Dania?. Quizy Os. .. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Szukaj.. Szukaj.. Dołącz do nas!. Jakie wyspy NIE położone obok Danii należą do niej?.

Test z geografii o gospodarce Europy - klasa 6.

W klasach 5, 6 i 8 materiał jest przeznaczony na 1 godzinę tygodniowo, a w klasie 7 - na 2 godziny ty.Gospodarka Rzeczypospolitej w XVI wieku.. W tym quizie poznasz swoja wiedzę na temat Europy.. dostęp do Morza Śródziemnego.. Klasa 6.pdf (1.17 MB) Mapa strony.. 1) Do sektorów gospodarki zaliczamy: a) przemysł, wydobycie i transport b) handel, turystykę i rolnictwo c) przemysł, usługi i rolnictwo 2) Rolnictwo dostarcza: a) mąki b) owoców i warzyw c) oleju 3) Plony wyraża się w: a) tonach b) decytonach z hektara c) kilogramach z hektara 4) Jedna tona to więcej niż .Gospodarka Europy klasa 6 - Test.. Lekcja 25 Lekcja powtorzeniowa do rozdzialu "Gospodarka Europy".. Które ze zdań opisujące turystykę Europy Południowej jest FAŁSZYWE: answer choices.. Każdy zgadnie, o jakiego ptaka chodzi!. B, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w rolnictwie.. Wylosuj wyzwanie na lipiec!. Udostępnij.. Lekcja live z geografii o 12:00 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej.. Podstawą tej gospodarki stało się zboże.Ponieważ państwo miało od połowy XV wieku bezpośredni dostęp do morza, więc mogło eksportować towary drogą morską do krajów Europy Zachodniej.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. Rysunek z opisami.. Występowanie klimatu podzwrotnikowego w południowej części kraju sprzyja uprawie winorośli..

Quiz z działu geografia czeka na Ciebie!geografia klasa 6 Powtórzenie rozdziału 4.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt