Wypracowanie z lektury ten obcy

Pobierz

Była bardzo ładna i wysportowana.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Międzynarodową Izbę ds.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Jak wykorzystasz ten dar?. Została wydana w 1961 r. Zaś w 1975 r. powstała jej kontynuacja pt. (dalsze przygody Zenka, Uli i chłopców).. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Ten obcy, którą napisał Jurgielewiczowa Irena, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z ranną nogą, Zenek.Chcą jej powiedzieć, że ktoś obcy pojawił się na ich wyspie.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Jest on półsierotą, jego matka zmarła, a opiekował się nim ojciec, który nadużywał alkoholu.Przyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Losy Zenka Wójcika - Zenek Wójcik pojawił się nieoczekiwanie w życiu czwórki przyjaciół: Uli, Pestki, Mariana i Julka, spędzających wakacje w Olszynach..

Oprócz: Sprawdziany z lektury ten obcy.

W utworze występują trzy główne wątki - wędrówka Zenka w celu odszukania wujka, przyjaźń między dziećmi i obcym przybyszem oraz pierwsze .Krótkie wypracowanie z pol.. charakterystyka Pestki Uli Mariana I julka Z kim chciałbyś sie zaprzyjaźnić i dlaczego?. Wypracowanie -przygoda czwórki przyjaciół.TEN OBCY.. 2010-03-09 19:03:25; Dalszy ciąg książki "Ten obcy "?. Ula poprosiła przyjaciółkę, aby zostawiły go z chłopcami.. 2009-03-16 17:35:08; Streszczenie książki,,Ten obcy .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. W 1964 r. powieść "Ten obcy" wpisano na Listę Honorową Hansa Christiana Andersena.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Wypracowanie z lektury "Kamienie na szaniec" "Stary człowiek i morze" - streszczenie "Skąpiec" - bohaterowie "Pieśń o Rolandzie" - streszczenie; Kartka z pamiętnika Małego Księcia"Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.. "Ten obcy" to historia czworga przyjaciół, którzy pewnego "dżdżystego i chłodnego dnia" znajdują na wyspie (swoim ulubionym miejscu zabaw) rannego w nogę tajemniczego przybysza imieniem Zenek..

...Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy.

Jest ciotecznym bratem Julka.. gdy czytała jego pożegnalny list, który zostawił nim zamieszkał z wujkiem w Tczewie, czuła wielki smutek, że go przy niej nie będzie, ale i radość, że chłopak ma kogoś z rodziny, kto się nim zaopiekuje.Wypracowania z lektury "Ten obcy .Wypracowania z lektury ''Ten obcy'' ?. Udostępnij.. - Opowiadanie z dialogiem.Z którym z bohaterem książki pt. Harry Potter chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Ponieważ dotyczy wielu ważnych zagadnień moralnych, możemy ją nazwać powieścią psychologiczną.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:1.. Podczas wędrówki, której celem było odszukanie wujka, zranił się w nogę.Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Jego charakterystyczną cechą wyglądu, są często uniesione brwi.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Andersena (1964), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi i młodzieżą wszystkich narodów.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Wyczyn Zenka - opowiadanie z elementami dialogu, na podstawie powieści "Ten obcy" Zostałeś obdarzony wielką mocą magiczną, Twoja magia działa 24h..

Jego matka nie żyła.Test z lektury: "Ten Obcy".

Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata, kiedy doktor Zalewski starał się zbliżyć do córki, wychowywanej przez.Marian Pietrzyk to jeden z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy".. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.Plik wypracowanie z lektury ten obcy z.zip na koncie użytkownika visibilityrns • Data dodania: 20 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Sprawdziany z lektury ten obcy.. Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka.. Odwiedzają też Ulę i przekazują jej wiadomość, że niebawem odwiedzi ją Pestka.. Julek, Pestka, Ula i Marian zaprzyjaźniają się z nieznajomym obcym..

Czas i miejsce akcjiPobierz: przykładowe wypracowanie z lektury ten obcy.pdf.

Od tej pory w osadzie Olszyny zaczynają się dzia.. »"Ten obcy" to psychologiczna powieść dla młodzieży autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. Ich zdaniem należy sprawdzić kim jest nieznajomy.. Ten obcy to wielowątkowa powieść współczesna o problemach waszych rówieśników żyjących przed czterdziestoma laty.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Problematyka.. Mijało właśnie pół roku, od kiedy Ula widziała ostatni raz Zenka.. Książka została wpisana na Listę Honorową H. Ch.. Bohaterowie utworu "Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".. Ojciec Uli jest z zawodu .Akcja powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy" rozpoczyna się we wtorek 11 lipca i obejmuje wydarzenia, rozgrywające się na przełomie kilku tygodni - do połowy sierpnia.. 2011-02-17 15:36:26 Jak mogę dokończyć wypracowanie o książce ,,Ten obcy " 2011-11-03 21:34:18 pisał ktoś wypracowanie z Polskiego z lektury pt: Ten obcy ?Tematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .Charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej .. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Obcy odparł, że nie lubi spacerować z całą bandą i obiecał, że sam dojdzie do wsi.. Skomentuj.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Na stronie używamy cookies.. Bartusra 5 lat temu.. 2009-03-24 19:05:59; Z którym z bohaterów książki "Ten Obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Chłopak uciekł z domu, gdzie znęcał się nad nim ojciec-akoholik.. Wracając do domu, rozmawiają o Pestce, która bardzo im się podoba i którą uważają za miłą dziewczynę.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćZobacz 10 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc !. (kawałek charakterystyki)?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt