Miłość destrukcyjna rozprawka

Pobierz

Tischner) 1Miłość uważana jest za najsilniejsze uczucie.. Zajmujemy stanowisko, po czym szukamy w załączonych fragmentach i znanych nam tekstach kultury argumentów na jego poparcie.. Z kolei miłość .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: jaki wplyw miała miłość na życie Wokulskiego - destrukcyjny czy twórczy .. Jej siła okazała się być destrukcyjna.Rozprawka maturalna z założenia ma być tekstem argumentacyjnym.. Miłość jest dla romantyków najsilniejszą, najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej dramatyczną z ludzkich namiętności.W tej pozytywistycznej powieści można zauważyć obie funkcje miłości.. Chciałbym przedstawić kilka przypadków osób, które się nieszczęśliwie zakochały lub ich miłość okazała się fatalna.. Z drugiej jednak strony jaki to żywot wiódł Goriot przez tą miłość.. Warto zauważyć, że miłość szczęśliwa jest dla człowieka motorem do działania, uskrzydla go i pozytywnie nastraja do życia.. Czy bliski prawdy jest pogląd, że miłość to siła destrukcyjna, prowadząca do klęski?. Potrafi doprowadzić do dużych nieszczęść a nawet i śmierci ale również pokonać wiele zła i przejść nawet przez największe przeszkody.. Miłość może być wzniosła i szczęśliwa, ale bywa też destrukcyjna albo zniewalająca.. Dlatego, gdy zaszła w ciążę i przerwała ją na życzenie kochanka, uczucie, którym kiedyś dążyła Zenona przerodziło się w nienawiść i chęć zabicia mężczyzny.Ostatecznie miłość Chimeny można nazwać destrukcyjną..

Słowem takim jest "miłość."(J.

Znalazła się ona w absolutnym centrum uwagi.. Prawdopodobnie każdy z nas zadaje sobie pytanie czy miłość jest uczuciem destrukcyjnym czy też .Miłość jest uczuciem uniwersalnym.. Niekiedy mówi się, że nie ma już takiej miłości, ale czy nie jest to zbyt odważne określenie?. Miłość jest jednym z żywiołów i wielką siłą.DESTRUKCYJNA MIŁOŚĆ - ŹRÓDŁEM BÓLU I CIERPIENIA CZŁOWIEKA "Są w języku ludzkim takie słowa,od rozumienia których zależy całe życie człowieka.Jeśli słowa te człowiek źle rozumie,jego życie idzie błędnymi ścieżkami.(.). Miłość potrafi człowieka zupełnie odmienić.. Temat ten jest bardzo często poruszany w literaturze.Quo vadis - Motyw miłości.. Często przynosi nam wiele smutku, ale jeszcze częściej pełno radości.. teza lub hipoteza Np. Zdecydowanie nie warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia - takie toksyczne uczucie może wywoływać myśli samobójcze, a nawet doprowadzić do śmierci.. Przez "fałszywe i interesowne używanie Maryi".. Miłość jako cierpienie - "Dziady" cz. IV.. Miłość jest uczuciem konstruktywnym czy też destruktywnym rozprawka na temat miłości miłość jako najsilniejsze uczucie narkotyki sprzedawanie własnego ciała miłość Romeo i Julia zabić się z miłości niepełnosprawnośćHistoria miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej, która została przedstawiona w "Lalce" Bolesława Prusa, skłania do refleksji nad istotą tego uczucia..

Jaka naprawdę była miłość romantyczna, ta z XIX wieku?

odpowiedzieć na Twoje zadanie.Miłość, czy to siła destrukcyjna, czy też wartość nadająca sens życiu człowieka - jest to z pewnością uczucie, które zmienia wszystko i wszystkich.. Mimo, iż odwzajemniona jest uczucie destrukcyjne, prowadzące kochanków do śmierci, która okazuje się być nieznacząca wobec tak ogromnego i żarliwego uczucia.. Często bywa siłą destrukcyjną, zabijającą w człowieku radość cieszenia się każdym dniem.. Musiał od tej chwili kierować się chrześcijańskim nakazem miłości (do bliźnich i Boga).miłość destrukcyjna.. Miłość jest chytra - w postaci magicznego napoju połączyła swym węzłem Tristana i Izoldę.Rozsądek i uczucie to pojęcia i postawy wzajemnie się wykluczające.. W "Quo vadis" pod wpływem miłości do pięknej Ligii, Marek Winicjusz (młody rzymski arystokrata) odmienił się i przyjął wiarę chrześcijańską.. Miłość ma wartość skarbu, którego nie można dostać za pieniądze.. Miłość jest potężnym taranem, zaślepionym swoją siłą, który brnie przez świat szczęśliwy wraz ze swoją drugą częścią.. Życie bez siebie było niemożliwe.. Niech moje argumenty wesprze swym autorytetem Julian Tuwim, który powiedział : "Miłość ci wszystko wybaczy", więc nie unikajmy jej, nie brońmy się przed nią.Miłość jest więc jak upojenie winem, jak choroba, jak płomień, którego człowiek nie jest w stanie ugasić, wreszcie jak śmierć..

Ten, który próbuje miłość kupić, zasługuje jedynie na pogardę.

W utworze tym mamy doczynienia z "trójkątem miłosnym".Miłość nieszczęśliwa oraz fatalna w literaturze.. Paweł Rutkiewicz.. Dziewczyna darzyła Zenona wielką i ślepą miłością.. A może wręcz przeciwnie - jest wartością nadającą sens ludzkiej egzystencji.Miłość jest małą, niewinną dziewczynką, która chwyta za dłoń i prowadzi, swoimi ścieżkami, aż, nie wiedząc kiedy, wciąga w wir własnych uczuć i topi swą siłą drobnego dziecka.. Miłość była ich szczęściem i największym cierpieniem zarazem.Kiedy okazało się, że miłość Gustawa i jego ukochanej nie może przetrwać społecznych konwenansów i kochankowie zostali na zawsze rozdzieleni, bowiem dziewczyna wyszła za innego mężczyznę, miłość pokazała ciemną, niebezpieczną stronę swojej natury.. Jaka jest Miłość ?. Argument 1:Sumują, nie mam wątpliwości co do tego, że miłość jest najwyższą wartością.. Miłość jest drzewem, które z małego nasiona wyrasta w potężny konar, który wrasta swymi długimi konarami w głąb serca i wysysa wszystkie soki.Miłość twórcza - pobudzająca do działania, zmiany siebie, refleksji nad własnym życiem, wpływająca pozytywnie na bohatera; Miłość destrukcyjna - miłość niszcząca, rujnująca, prowadząca do całkowitego upadku, a dość często śmierci lub obłędu bohateraJak widać miłość wcale nie musi być piękna i budująca..

Związek ...Pobierz: rozprawka bunt sila destrukcyjna czy tworcza.pdf.

Aby zakończyć tę rozprawkę nieco bardziej optymistycznym akcentem, warto przywołać w tym miejscu jeszcze jedną powieść rosyjską, "Mistrza i Małgorzatę" Michała Bułhakowa.. Może dziś kochamy podobnie jak to czynili nasi przodkowie w XIX wieku.. Może obejmować relacje rodzinne, religijne, zmysłowe - przez to dotyczy każdego.. Od wieków, właściwie, od czasów, kiedy ziemię zamieszkuje człowiek, miłość jest .IV - 2l.pl.. W "Lalce" B. Prusa poznajemy bohatera, który uległ wielkiej namiętności i ona miała charakter destrukcyjny.. Z licznych przykładów literackich, w których występuje motyw miłości, wyłania się niejednoznaczny obraz tego uczucia.Psychologia ewolucyjna - miłość to efekt działania endorfin (hormonów szczęścia) to osiągnięcie ewolucyjne służące zachowaniu gatunku, opiera się na zasadach doboru naturalnego, obiekty miłości to po prostu najlepsi z dostępnych partnerzy pod względem materiału genetycznego.Miłość buduje potężną ścianę, wymazaną od środka radosnym, kolorowym graffiti.. rozprawkaMiłość była dla nich wartością najwyższą, dawała im poczucie szczęścia ekstazy i stanowiła jedyny cel.. Uczucie jakim dażył swoje córki zniszczyło go doszczętnie.W tej pracy miłość będzie rozumiana w klasycznym tego słowa znaczeniu - jako silne uczucie, którym obdarzamy jakąś osobę.. Jest ona uczuciem na dobre i na złe.. Znany łódzki ksiądz Michał Michak, były członek Młodzieży Wszechpolskiej, ogłosił prywatny bojkot Marszu Niepodległości w Warszawie.Miłość romantyczna Kiedy mówimy o miłości romantycznej, mamy na myśli uczucie płomienne, piękne, ale krótkotrwałe.. On żył tylko i wyłącznie dla nich.. W chwilach rozłąki pocieszali się tylko nadzieją spotkania, gdy zabrakło im nadziei, zabrakło też woli życia.. Ksiądz Michał Misiak bojkotuje Marsz Niepodległości.. Jednak kompozycja pracy, która rozpoczyna się od postawienia tezy, mimo iż poprawna z formalnego punktu widzenia - wydaje się bardzo "toporna .Tutaj miłość to uczucie nieokiełznane, to "rozkosz straszliwa i męka bez końca".. Przecież miłość ciągle jest…Hej!Notatka, w której znajdziesz treści z tego i innych filmów na temat rozprawki (19 stron o tym, jak napisać rozprawkę na pozio..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt