Balladyna test podsumowujący odpowiedzi

Pobierz

odpowiedź: Balladyna łącznie zabiła 6 osób.. Załącznik 1. gniew zdrobnienie gdybyś poprosiła, / Pocałowała usteczka Aliny, /"Balladyna" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -balladyna-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Słowacki: a) poświęcał się swojej pracy w Warszawie.. Ponieważ chciała mieć więcej malin, aby wygrać "malinowy konkurs" Pytanie 4.Kto wygrał konkurs i dlaczego?- Wygrała go Balladyna bo zabiła swoją siostrę Alinę i zabrała jej maliny 9.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Zabiła: Alinę, Gralona, Grabca, Kirkora (razem z Kostrynem, za pomocą wojsk), Konstryna, przyczyniła się do śmierci Wdowy (tortury).. Zabieg Cytat Emocje wykrzyknienie Daj mi te maliny.. Chciała mieć więcej malin, aby wygrać konkurs b. Ponieważ wpadła w szaleństwo c.. Grupa A. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Ile sióstr miała Balladyna.. b) czerpał satysfakcję ze swoich obowiązków w Warszawie.. Przy ka˝dym zada-Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1. d) sprawdzał się jako aplikant urzędu państwowego w Warszawie.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Ile osób zabiła Balladyna?. Zbierając maliny, Alina marzyła o tym, by zostać żoną Kirkora.. Białym welonem.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?.

2.0-1 1 punkt za wskazanie odpowiedzi C.

9.Kim była Goplana?. Czarną opaską b. Czerwoną chustą c.. 0-1 1 punkt za odpowiedź A 12.. Dążąc do wyznaczonych celów, Balladyna popełniała kolejne zbrodnie.. 2.ODPOWIEDZI DO ZESTAWU 3.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Koło jakiego jeziora znajdowała się chata pustelnika?. Czytaj uważnie polecenia i udzielaj odpowiedzi we wskazany sposób w wykropkowanych miejscach.U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Pytanie 2.. Tylko jedna z nich jest dobra.. Powiada do swojego kochanka:Sprawdzian z języka polskiego podsumowujący klasę 8 szkoły podstawowej z kluczem odpowiedzi i zasadami punktowania.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.• Balladyna - streszczenie w pigułce z testem • Balladyna - streszczenie szczegółowe • Balladyna - opracowanie • Balladyna - motywy literackie • Balladyna - bohaterowie • Sąd nad Balladyną • Balladyna - rozprawki • ciekawostki • Balladyna - cytaty • Balladyna - test z treści • Balladyna - pytania i odpowiedziTest podsumowujàcy 3 Kara miecza groziła szlachcicowi lub rycerzowi za 4 Jakie zbrodnie osàdziła Balladyna?.

W niektórych zadaniach są podane cztery odpowiedzi: A, B, C, D.

"Balladyna" - jaki to gatunek literacki?Plik balladyna lektura obowiazkowa test podsumowujacy.pdf na koncie użytkownika Wilotta • Data dodania: 19 lis 2017Pytania i odpowiedzi Balladyna.. Aby je wykonać, musisz zapoznać się z tekstem, który jest na oddzielnej kartce.. 2 młodsze-Alinę i Goplane; 2 starsze-Alinę i Goplanę; Nie miała wcale; 3 siostry-Alinę,Goplanę i kirkora; 1 starsza-Alinę; 1 młodzą-AlinęZobacz quiz: Balladyna.. c) nie lubił swoich urzędniczych obowiązków w Warszawie.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co .7.. 7 Zapisz po trzy przykłady wydarzeƒ realistycznych i baÊniowych, przedstawionych w utworze.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Jak Balladyna traktowała swoją matkę gdy rządziła się na zamku?- Zaniedbywała ją i głodziła.wyrzekłą się jej A dalej nie pamiętam.. Poszukaj sb w necie tam będa większość pytań nam pani podawała z neta : )Test wiedzy - "Balladyna"!. 8.Co się stało z Balladyną?. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. z wiejskiej.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci"..

Nr zadania Odpowiedź Podpowiedzi na ostatniej prostej 1.

Wydając na siebie wyrok, piorun spadł na Balladynę.1.. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna ( 74) Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (.. Dlaczego Balladyna zabiła swoją siostrę?. W jakiej epoce literackiej powstał wiersz?Test z balladyny z odpowiedziami to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Czym Balladyna zakrywała znamię na czole?. Akcja "Balladyny" dzieje się nad A. j. Gopło.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Alina na "malinobraniu" prowokuje siostrę fantazjami o Kirkorze, a Balladyna nie dba o żadne morale: jeszcze tego samego wieczoru, gdy w wiejskiej izbie śpi pretendent do jej ręki i przyszły małżonek, wybiera się na spotkanie z kochankiem - Grabkiem, a później nawet "stan błogosławiony" (efekt "zamkowego romansu" z Kostrynem) nie przeszkadza jej w popełnianiu kolejnych zbrodni.. Kto jest autorem wiersza "W pamiętniku Zofii Bobrówny"?. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Załóż własny blog!B.. "Balladyna" miała: a) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe.Test podsumowujàcy Test podsumowujàcy Nie ma zbrodni bez kary 3 Niniejszy test podsumowuje zagadnienia poruszane na lekcjach dotyczàcych lektury "Balladyna" Juliu-sza Słowackiego..

Są rzeczy, które też możesz otagować Test z balladyny z odpowiedziami?

Deszczowe głosowanie!Plik Test ze znajomości Balladyny Juliusza Słowackiego.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Balladyna • Data dodania: 30 paź 2011.. Pytanie 1. odpowiedź: Balladyna została porażona piorunem.. A. jezioro .Otrzymujesz test składający się z 23 zadań.. Gopło.. Możesz zdobyć 17 pkt.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. PF Informacje o lekturze Balladyna można znaleźć w repetytorium z języka polskiego Teraz egzamin ósmoklasisty na s. 65-67 2.. Był to wypadekBalladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Dlaczego Balladyna zabiła swoją siostrę?. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Test z lektury- "Balladyna".. Jak zginęła Balladyna?. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Rozwiązanie.. Pytanie 3.. 3.Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Grupa ASprawdzian z języka polskiego podsumowujący klasę 8 szkoły podstawowej z kluczem odpowiedzi i zasadami punktowania.. Jeśli się pomylisz, otocz znak kółkiem i zaznacz inną odpowiedź, np.: A.. 0-2 Przyznajemy 1 pkt za poprawny cały wykres i 1 pkt za bezbłędnie opisane części zdania (przy wyrażeniu na promyku uznajemy odpowiedź okolicznik lub odpowiedź dopełnienie).. 10.W kim się .Opis testu.. Przeczytaj uważnie podany tekst, a następnie zapoznaj się z poleceniami do zadań.. Wybierz ją i zaznacz znakiem , np.. Jak miała na imię siostra Balladyny?. Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. Zaproponowane polecenia pozwo-là na sprawdzenie poziomu wiedzy i umiej´tnoÊci uczniów po omówieniu utworu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt