Kartkówka z balladyny odpowiedzi

Pobierz

Od czego powstalo to imie ?. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. z matka i mlodsza siostra.. Kim jest Grabiec?. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejUczniowie, którzy przeczytali opowiadanie, bez trudu i z dużą radością wybrali prawidłowe odpowiedzi i szybko oddali kartki z uczuciem satysfakcji.. Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .. W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pieknymi corkami: Alina i Balladyna.Pierwsza z nich jest lagodna iOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera1) Ignacy Krasicki (2 poprawne odpowiedzi) a) był wybitnym poetą okresu oświecenia b) był wybitnym poetą okresu średniowiecza c) słynął z pisania legend i pieśni d) nazywany był "księciem poetów polskich" ze względu na swój talent 2) Cechy bajki (znajdź 3 poprawne odpowiedzi) a) występuje w niej podmiot liryczny b) jest krótkim wierszowanym utworem epickim c) pisana jest .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".

Lista pytań z lektury Balladyna.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. 9.Kim była Goplana?. Rozwiąż test.. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Kim jest Goplana?. Co zbierają siostry?. Co wstrząsało poetą w 1827?. 5.Skierka, Chochlik, Goplana 6.Korona Lecha zostałaBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Czym Balladyna zakrywa znamię na czole?. Wielki test wiedzy o królikach!. W jakim celu Goplana wysłała Kirkora do chaty wdowy.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Jakie zbrodnie popełniła Balladyna.Kto jest autorem ''Balladyny''?. Gdzie odbywa sie akcja ?. Kto mieszkał w tym jeziorze?. Inny pomysł na nieszablonową kartkówkę w formie gry przedstawiam TU.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. W kim kocha się Goplana.. Odpowiedzi: 1.Gopło 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę.. W teście Balladyna znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny..

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

3.Matka Aliny i Balladyny 4.Rozgrywkę wygrała Balladyna, ponieważ zabiła swoją siostrę Alinę.. Pustelnik został powieszony.. Czasem chcą wziąć nauczyciela na litość .1.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.. Pytania zawarte w teście.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: BalladynaOdpowiedzi: 1.Gopło 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Czy znane Ci są wydarzenia z książki?.

Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Balladyna - Kurczowlosa o alabatrowej cerze dziewczyna.

Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. 10.W kim się zakochała Goplana?. 12/15 Z pewnością czytałeś tę lekturę .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Jak ginie Balladyna?Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.8.Co się stało z Balladyną?. Pustelnik został powieszony.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Balladyna 3.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Ma potem wyrzuty sumienia,ale brak jej checi pokuty,nie chce tez powrotu do wczesniejszego zycia (odmawia, gdy Pustelnik proponuje jej ozywienie Aliny).Test znajomości lektury Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego Zawiera 15 pytań.. Główny rywal Mickiewicza.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy ..

8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Plik sprawdzian z balladyny odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika ali95l0 • Data dodania: 28 mar 2016Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.

Inne tryby testu.. 5.Skierka .Witaj na stronie Quizz.pl.. Możesz zdobyć 17 pkt.. "Balladyna" miała: a) przypominać o naczelnych wartościach Polakom b) ukazywać optymistyczną przeszłość kraju c) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe d) wsączyć w dusze Polaków nadzieję RozwiązaniePrzykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Alicja Guziel 1.. Zła córka i siostra,leniwa i lekkomyslna, gotowa na wszystko, by wyrwac sie z nedznej egzystencji-popelnia zbrodnie.. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt