Sprawdzian z ułamków zwykłych i dziesiętnych klasa 4

Pobierz

Wynik podaj z dokladnoéci4 do czeéci setnych.. Przykładowe zadania z mnożenia i dzielenia ułamków dziesiętnych.. Ile materiału potrzebowała na uszycie jednej pary spodni?. Ile wynosi masa samego towaru, jeżeli masa brutto jest równa 10 3/4 kg, a masa tara 1 7/8 kg?. Od zera do 1 to całość 1 podzielona na 10 odcinków po rac{1}{10}=0,1 każdy.. PUNKTY: 0.. Bardzo proszę zróbcie sprawdzian całoroczny na tę sobotę czyli 19.05.2018r.. Masz przed sobą sprawdzian z zakresu ułamków zwykłych.. Aby obliczyć wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne, należy te ułamki doprowadzić do tej samej postaci, czyli ułamki zwykłe zamienić na dziesiętne lub odwrotnie, a potem wykonać działania.Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6; Działania na liczbach naturalnych; .. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych; Pola wielokątków; .. Liczby całkowite; Powtórka z Sową; Po sprawdzianie; Matematyka wokół nas na stronie wydawnictwa WSiP.. Ułamki dziesiętne klasa 4 - sprawdzian.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V. mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych - pobierz w pdf .. Zaokrąglanie liczb.. 0,99 25,36 25,37 25,364 Wykonaj dzielenie pisemne.. Skomentuj.. Drogi uczniu!. Proste, odcinki, kąty.. Obejmuje zagadnienia: ułamki o mianowniku 10, 100, 1000, rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych, działania na ułamkach dziesiętnych..

Dzielenie ułamków zwykłych.

Tylko jedna jest poprawna.Porównywanie ułamków zwykłych.. Przykład; Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych; Ułamki zwykłe i dziesiętne; Cechy podzielności liczb .Ułamki - pomoce i ćwiczenia dla dzieci do wydruku.. :D no trochę jeszcze pamiętam z tej 4 klasy.. 4.4 Test Kwadraty i sześciany ułamków zwykłych i dziesiętnych oraz liczb mieszanych.. Umiejętność rozwiązywania zadań tekstowych.. Działania na ułamkach dziesiętnych, w tym działania pisemne.. Udostępnij.. Jeżeli ułamki, które chcemy porównać, możemy tak skrócić lub rozszerzyć, że w obu przypadkach otrzymamy ten sam ułamek, to porównywane ułamki są równe.Sprawdzian z ułamków zwykłych matematyka z kluczem matematyka nowa era str.27 ulamki zad 1 kl.4: zadania matematyka z plusem klasa 4 zad 1 str 151 ulamki (plik pdf Matematyka sprawdzian z matematyki ulamki zwykle kl 4 praca klasowa 4 klasa ulamki sprawdzian klucz odpowiedzi do sprawdzianu z fizyki o elektrycznosci statycznej MegaMatma: Sprawdzian IV 2011: klucz punktowania.KLASA 4.. Działania pisemne.. Sprawdzian szóstoklasisty 2010.. Książka nauczyciela: 5, 6, kartkówki, książka nauczyciela, Matematyka wokół nas, Matematyka .Zaokraglij liczbe z podana doldadnoécia.. Odległość z domu Agnieszki do do szkoły wynosi 3 3 .. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

1.Mnożenie ułamków zwykłych.

Figury, bryły.. Praca klasowa zawiera materiał służący do weryfikacji stopnia opanowania materiału przez ucznia.. TRYB: GRA NAUKA.. zadanie 6 Zapisz w postaci wyrażeń dwumianowanych: a) 18,35 m = 18m 35cm b) 448 dag = 4kg 48dag c) 267 gr = 2zl 67grUmiejętność dzielenia ułamków zwykłych.. Krawcowa na uszycie 24 par spodni zużyła 28 4/5 m materiału.. Mi bardzo zależy na moich ocenach.Test z ułamków dziesiętnych na poziomie IV klasy.. Ile sześcianów w budowli?. Zadania wraz z rozwiązaniami; Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. a) 17: 8 b) 20: 6 Zadanie 25.. Każdą z nich pocięła na 4 równe kawałki.. 3 · 3 B. żadnemu z wymienionych D. Kasia pocięła arkusz papieru na 4 równe części.. Każdy z otrzymanych kawałków również podzieliła na 4 części.SCENARIUSZ ZAJĘĆ z matematyki Prowadzący: Marzena Majewska Miejsce przeprowadzonych zajęć: Społeczna Szkoła Podstawowa w Gzach Data przeprowadzenia zajęć: 14 kwietnia 2014r.. Zamień ułamek zwykły na dziesiętny.. Zazwyczaj mam z matematyki same dwóje pały i tróje.. k.k 2 lata temu.. Tryb "NAUKA" umożliwia rozwiązywanie przykładów z tego samego zakresu tematycznego co "GRA", jednak bez limitu czasowego.. A jestem najstarszy z klasy.. Zbieranie i prezentowanie danych .. Składa się on z 16 zadań o różnym stopniu trudności.. Skróć ułamki (4p) 23 .Sprawdzian dla klasy 4 zawiera zadania z zakresu: Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych; Zadania tekstowe z wykorzystaniem ułamków dziesiętnych; Działania na pieniądzachZamiana ułamków zwykłych na dziesiętne Dodawanie ułamków dziesiętnych Dodawanie ułamków dziesiętnych (trudne) ..

Rachunki na ułamkach jednocześnie zwykłych i dziesietnych.

KL IV, GRUPA A Zad 1.. Umiejętność wykonywania działań na ułamkach zwykłych z zastosowaniem kolejności .B.. 2 · 2 · 2 D. żadnemu z wymienionych P 4.. Prawa autorskie podlegają ochronie przewidzianej w ustawie z dnia 4 lutego 1994r.. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Ułamek dziesiętny okresowy - ułamek dziesiętny nieskończony, którego cyfry od pewnego miejsca po przecinku otrzymujemy przez powtarzanie pewnej grupy cyfr zwanej okresem, np.4.3 Klasówka Ułamek dziesiętny.. Zapisz cyframi podane liczby a) .. Microsoft Word - Sprawdziany V klasa - publ04.doc Author: Administrator Created Date: 4/13/2003 19:56:41 .zadanie 4 Pod zaznaczonymi punktami wpisz odpowiednie ułamki dziesiętne.. Liczby całkowite.. 4.4 Klasówka Kwadraty i sześciany ułamków zwykłych i dziesiętnych oraz liczb mieszanych.Praca klasowa 5, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Szukaj: Facebook.. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych .. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!ułamki zwykłe • MATEMATYKA klasa 4 • pliki użytkownika gatoka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Ułamki zwykłe na osi liczbowej.doc, 4.UL.ZWYKLE zamiana na ul.niewlasciwe x2.doczadanie 1 Za 1 1/4 kg cukierków czekoladowych mama zapłaciła 20 3/8 zł.. Ile kosztował kilogram cukierków?.

Najnowsze wpisy ...Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne (2 pkt.)

z o.o., ul. Zakrzewki 21, 95-082 Dobroń.. Oferuje przez to nielimitowaną ilość przykładów do rozwiązania na zasadzie treningu, nauki w tempie w jakim uczeń potrzebuje i w .Sprawdziany 15 - minutowe z matematyki z zakresu ułamków dziesitnych do V klasy szkoły podstawowej Rzd I Zadanie 1.. Przykład; Mnożenie i dzielenie ułamka przez liczbę naturalną; Sprawdzian szóstoklasisty, 4 kwietnia 2013r.. Realizowane treści podstawy programowej: Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.SPRAWDZIAN UŁAMKI DZIESIĘTNE KLASA VI ZAD.1 Oblicz w pamięci: a) 0,8+1,2+4,5+0,8= b) 1,5-0,25= c) 2-0,45= d) 0,2* 0,3= e) 9,6* 100= f) .Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak wykonywać działania, w których występują ułamki zwykłe i dziesiętne, - co zrobić, gdy w nawiasach są różne typy ułamkó.Mnożenie ułamków dziesiętnych wykonujemy pisemnie, dokładnie w ten sam sposób, jak mnożenie liczb naturalnych.. Umiejętność obliczania ułamka danej wielkości.. Któremu iloczynowi jest równa potęga 32?. Podczas mnożenie nie zwracamy uwagi na przecinek, dopiero po wykonaniu mnożenia, wpisujemy do liczby wynikowej przecinek.Aby ustalić miejsce wstawienia przecinka, liczymy ilość cyfr po przecinku w obu liczbach, ich suma jest miejscem, w którym wstawiamy przecinek, licząc .Ułamek dziesiętny nieskończony - ułamek dziesiętny, który po przecinku ma nieskończenie wiele cyfr (może być okresowy).. Czas trwania zajęć: 45 min Klasa: IV Temat zająć: Dodawanie ułamków zwykłych.. DZIAŁ I - liczby naturalne.. Dodaj do ulubionych 0.. Liczby dziesiętne * TESTY, ZADANIA .Majątkowe prawa autorskie do wszystkich treści znajdujących się w serwisie należą do MegaWiedza sp.. Do pierwszych 12 zadań podano 4 odpowiedzi.. Zamiefi ulamek zwykly na .GRUPA B UŁAMKI ZWYKŁE KLASA V Czas pracy: 45 min.. Zamień ułamek dziesiętny na zwykły.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.Ćwiczenie nr 11, Równania z ułamkiem wartości - przykłady Ćwiczenie nr 12, Dzielenie liczb całkowitych - zadania - szkoła podstawowa Ćwiczenie nr 13, Dzielenie liczb całkowitych z resztą - ułamki Ćwiczenie nr 14, Porównywanie ułamków zwykłych - ćwiczenia Ćwiczenie nr 15, Dodawanie ułamków zwykłych i dziesiętnych - przykładyPorównywanie ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach Ułamki zwykłe, podobnie jak wszystkie inne liczby, można ze sobą porównywać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt