Opowiadanie o zenku z ten obcy

Pobierz

Pewnego dnia Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę, aby dać mu jedzenie.. Zenkowi wydawało się, że podróż nigdy się nie skończy.. Pomyślał, że po wrażeniach, związanych z pojawieniem się Zenka, wszystko będzie nudne.Miłość Zenka i Uli w powieści "Ten obcy".. Antoni miał piękny dwupiętrowy dom z dużym ogrodem.. zadanie dodane 4 października 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .. 1,946 wizyt.. Stwórz ściągę.. Zenek wędruje po świecie szukając swojego wujka [ brata mamy] który by go przygarnął.Niestety zdarza się nieszczęście i chłopak kaleczy nogę.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Był obrażony na Mariana, że poprzedniego wieczoru wygnał Zenka z wyspy.Zenek Wójcik pojawił się nieoczekiwanie w życiu czwórki przyjaciół: Uli, Pestki, Mariana i Julka, spędzających wakacje w Olszynach.. Wątek uczucia, jakie rodzi się między Ulą a Zenkiem jest jednym z głównych wątków powieści.. Wiedział, że tęskni za przyjaciółmi z Olszyn, a w szczególności za Ulą.. W końcu, w pewien letni poranek zaprał Zenka na .Zenek, Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do sklepu na oranżadę.. Najbardziej spodobał mi się rozdział, w którym po odejściu Zenka dzieci nie wiedziałby co ze sobą zrobić.. Donos na milicję.. Ula czuje się skrępowana.. Zenek otrzymał duży pokój na parterze..

Napisz opowiadanie o psie dunaju z książki ten obcy !!

Na końcu lektury na szczęści Dunaj się przełamał i podszedł do Uli.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Nie wypytuje o nic Zenka, wie, że chłopak potrzebuje pomocy.. Chłopak zaczął niepewnie rozglądać się za wujkiem, po chwili usłyszał wołanie: - Tutaj!. Szczególnie Ula, która głęboko przeżywając dokonaną przez chłopca kradzież, postanowiła zarobić 50 złotych i zwrócić je przekupce.. Spal ten listNapisz krótką Notatke o Zenku Wójciku z ksiązki Irenu Jurgulewiczowej pt. Ten Obcy [nie charakterystyke] Julek Miller-Najmłodszy z grupy przyjaciół i najbardziej dziecinny.Jest zafascynowany Zenkiem, czuje się wyrózniony w jego towarzystwie.. Do Mariana nie odzywał się od chwili, w której Zenek opuścił wyspę.. Jednak wreszcie pocią dotarł do Tczewa.. Zenek Wójcik pojechał do wuja pociągiem.. Zwrot skradzionych pieniędzy.. Pewnego dnia pan Janica (wuj Zenka) zauważył,że jego podopieczny jest smutny.. ściągaj.. Chłopiec podbiegł i poadli sobie w objęcia.Jak wyobrażam sobie dalsze losy Zenka, bohatera powieści "Ten obcy"?. Kryska1981 22 pkt .Rozmowa Zenka z Ulą.. Uratowanie dziecka przez Zenka - plan i opis "Ten obcy" - opis wyspy "Ten obcy" jako powieść o dojrzewaniu; Rola domu rodzinnego w życiu człowieka na podstawie powieści "Ten obcy" Tak też zrobiła.. "Ten obcy" - cytaty Opis wyspy Rzeka Młynówka płynie wśród ugorów, piasków i lasów..

zadanie dodane 2 listopada 2013 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa] opowiadanie Dodaj nowe ...Powieść Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy" jest utworem skierowanym do młodych czytelników.

Z kuchni dobiegało go szuranie fajerek, lecz chłopiec nie ruszał się, wspominając wczorajsze wydarzenia.. Czym zaimponował Zenek załodze wyspy?. Filmy.. Razem chodzili na wyspę.. Ula i Zenek pomogli mu pozbyć się strachu.Charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej; REKLAMA.. Następnego dnia Julek obudził się wcześnie rano i przez jakiś czas leżał w łóżku.. Bardzo się zdziwili, gdy go tam nie zastali.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Pewnego dnia Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę.. Następnego dnia Julek kręcił się bez celu po podwórku, nie wiedząc, co ma z sobą zrobić.. Od tego czasu był wesołym i przyjaznym pieskiem.. Praca w sadzie.. Od pierwszej chwili gdy go spotkała, poczuła w nim kogoś bliskiego, kogoś na kogo można liczyć i kto nas nie zawiedzie.. Niedługo po wyjeździe z Olszyn Zenek ogromnie cieszył się na spotkanie z wujkiem Antonim, które miało się wkrótce odbyć.. Uratowanie dziecka przez Zenka Wójcika - Ten obcy - opis.. "Ten obcy" - plan wydarzeń, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie.Ten obcy - streszczenie szczegółowe.. W domu Uli zjawia się milicjant Kowalski, który wie już o Zenku.. Podczas kolejnych dni chłopak zwiedzał miasto i spędzał czas z wujkiem, rozmawiając o pobycie w Olszynach.Ten Obcy(przygody "załogi") Chłopiec, który nie zdradza przyczyny swej wędrówki ani powodów swego ukrywania się, fascynuje dzieci, a szczególnie oddanego całym sercem Zenkowi Julka..

... Opowiadanie- jedną historie Zenka i załogi z "Ten Obcy" zadanie dodane 15 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika Gosik166 ...Wyczyn Zenka - opowiadanie z elementami dialogu, na podstawie powieści "Ten obcy".

że Zenek mógł iść do sklepu po chleb, więc i oni postanowili pójść za nim i poszukać go.Opisz najciekawsze wydarzenie z powieści "Ten Obcy".. Niedaleko od osady Olszyny na Młynówce jest wyspa.. Uciekł z Wrocławia od swojego ojca, który nadużywał alkoholu i znęcał się nad swoim synem.. Zenek przenocowuje w domu doktora, a tymczasem Ula spędza noc u ciotki.. "Załoga" nie mogła zapomnieć o Zenku.. Był zniecierpliwiony dłużącą się drogą, ale po przybyciu na miejsce to uczucie szybko wygasło.Wikt~.oria.z.awki.:3.. Minęło już tyle czasu, tyle przez ten czas się zmieniło, tylu kolegów miała już po nim, a mimo to pamięć o Zenku wciąż był w niej żywa.Ula, z pomocą Zenka, po wielu trudach oswoiła go.. Jego matka nie żyła.odpowiedział (a) 16.04.2010 o 19:36.. Pawelek24 22 pkt.. Obydwaj bardzo cieszyli się ze spotkania.. To przede wszystkim opowieść o przyjaźni, pierwszej miłości, rodzinie i zrozumieniu dla krzywdy drugiego człowieka.Ula natomiast wciąż myślała o Zenku.. Traktuje Zenka jako wzór godny do naśladowania.Ten obcy - streszczenie szczegółowe.. Powrót Zenka na wyspę.. Najlepsi w tym miesiącu polpatr 39 pkt.. Ściągaj z telefonem.. Przemyślenia Julka o Zenku Jeździ autostopem, robi, co mu się podoba .Z którym z bohaterów utworu "Ten obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić?.

"Obcy" początkowo z niechęcią przyjmuje troskę dzieci, wyjątkiem jest Ula, którą chłopiec darzy nadzwyczajnym zaufaniem i sympatią.Wyczyn Zenka - opowiadanie z elementami dialogu, na podstawie powieści "Ten obcy" Zostałeś obdarzony wielką mocą magiczną, Twoja magia działa 24h.

Niestety dwaj chłopcy rzucali w niego kamieniami, więc Dunaj stał się znowu dzikim zwierzęciem.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment, gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. Ojciec Uli próbuje polubownie załatwić sprawę.. Wyprawa Mariana.. Na ponurą minę chłopca zwróciła uwagę babka i przywołała go do siebie, dopytując się, co zaszło między nim a Marianem.. Ula wyjawia prawdę o Zenku.. Tymczasem Marian zostaje pobity przez wrogów Zenka.. Treść.. - Opowiadanie z dialogiem.Opowiadanie z lektury "Ten Obcy".. Mało kto ją zna, bo miejsce jest odludne, a poza tym wyspa powstała niedawno, w czasie ostatniej wiosennej powodzi.. Pewnego dnia Julek szwendał się po podwórzu, nie mając zajęcia.. On odnosi się do niej przyjacielsko.Dalsze losy Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".. Zenek Wójcik miał szesnaście lat.. poleca 83% 3052 głosów.. szybko.. Chłopiec natrafia na małą osadę Olszyny nad .Wysiedli po długiej podróży, na przystanku, na obrzeżach miasta.. Spotkanie na jarmarku.. Julkowi przyszła do głowy myśl.. 90% 60 głosów.. Zdziwili się, gdyż nie zastali go tam.. Drukuj.. Chłopcu dobrze powodziło się u wujka.. Podczas wędrówki, której celem było odszukanie wujka, zranił się w nogę.Napisz o tym, że Zenek przyjeżdżał do Uli zostali parą, Pestka z Jednym z tych boyów nie pamiętam imienia też była.. Chłopak uciekł z domu, gdzie znęcał się nad nim ojciec-akoholik.. Julek oddał butelkę po napoju, a potem zaczął wymieniać marki przejeżdżających samochodów: - Ford Mondeo.. Citroen C3.. - stwierdzał flegmatycznie.Streść jeden z rozdziałów z powieści Ten Obcy.. Ich pierwsza rozmowa jest znamienna.. Weszła do sklepu, natomiast jej synek został.. Potem komuś urodził się brat, pilnowali go i im uciekł Zenek poszedł go szukać, później okazało się, że spał w tym miejscu gdzie zenek na początku.. Damiani 27 pkt.. Jak wykorzystasz ten dar?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt