Europa w xvii wieku sprawdzian pdf

Pobierz

Test z zakresu wojen polsko-kozackiej, polsko-rosyjskiej, polsko-szwedzkiej i polsko-tureckiej.Europa i Ameryka Północna w XVII i XVIII wieku.. Idź do spisu treści.. Wojny z Turcją w XVII w.. Plik sprawdzian z historii europa i polska w xvii wieku.pdf na koncie użytkownika katiebellas • Data dodania: 29 mar 2017Sprawdzian po dziale III.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Temat 1: Europa i świat w XVIII wieku - porządkujemy wiedzę 1. test > Oswiecenie w Europie.. Kultura baroku w Europie; Lekcja powtórzeniowa - poziom podstawowy - KLUCZ ; 22.. Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. Wielka Brytania XVIII stulecia w epoce "rewolucji przemysłowej" str. 173 - 178.. Anglia - od Cromwella do chwalebnej rewolucji ( Habeas Corpus Act, Bill of .Sprawdzian 3.. Materiały do każdego rozdziału umieszczam na kolejnych podstronach.Pierwsza wolna elekcja w Polsce .. Nowe potęgi europejskie.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Karta pracy Proces tworzenia się granicy wschodniej w latach - plik pdf Zdjęcia do karty pracy Proces tworzenia się granicy wschodniej w latach - plik pdf Instrukcje dla grup - plik pdf Film Kształtowanie się granic II Rzeczpospolitej - w przygotowaniu Pytania i odpowiedzi do mapy - plik pdf Ćwiczenia powtórzeniowe - plik docKlasa 6 Dział III - Europa i Polska w XVII wieku..

Europa w XVII wieku na Uczę.pl.

W 1787 roku uchwalono w Stanach Zjednoczonych konstytucję.. STRESZCZENIE.. Wojny ze Szwecją w XVII w.. ): a. Stanisław August Poniatowski b. Jan III Sobieski c. August II Mocny d. Stanisław Leszczyński 3.Europa w XVII wieku.. Świat i Rzeczpospolita w końcu XVIII wieku.. Powstanie kozackie na Ukrainie.. Oświecony absolutyzm: Prusy, Austria, Rosja.Pod koniec XVII w. wymyślono taktykę lineralną która polegała na ustawieniu się dwóch nieprzyjacielskich armii naprzeciwko siebie w liniach i prowadziły ostrzał.. Na XVIII wiek przypada w Polsce epoka zwana ( A) ( K) ( 0 - 1p.. Wyznania reformowane - luteranizm, kalwinizm, anglikanizm 6.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania Materiały powiązane z testem: Test: Wojny Rzeczpospolitej XVI i XVII wiekuNajwiększą bitwą powstania Chmielnickiego i jedną z największych bitew lądowych XVII-wiecznej Europy było starcie: Zasadnicza część bitwy trwała trzy dni, ale walki toczyły się w .Testy z historii.. Wielka Brytania XVIII stulecia w epoce "rewolucji przemysłowej".. 18.Przemiany wewnętrzne w Rzeczpospolitej w XVII w. Osłabienie RP po wojnach XVII w. Europa i świat w I połowie XVIII wieku.Rzym w okresie pryncypatu 48 Rzym w okresie dominatu 53 Część II NA PRZEŁOMIE EPOK ..

Europa i Polska w XVII wieku; Sprawdzian 3.

do upadku państwa w końcu XVIII w. jest przedmiotem przygotowywa-nego obecnie opracowania .. Rozdział 5.. Wielkie odkrycia geograficzne 4.. Rewolucja przemysłowa w Anglii w XVIII w. XVII wiek.. Historia - nowa era- Śladami przeszłości 2 - odpowiedzi do testu.. Narodziny i rozwój reformacji w Europie 5.. Starożytny Bliski Wschód.. 23.a.Temat: Europa i świat w XVIII wieku - sprawdzian wiadomości Dziś - zgodnie z zapowiedziami - mamy sprawdzian wiadomości.. Rozdział 4.. Kultura umysłowa XVIII wieku str. 166 - 172. .. Oświecenie w Europie.. Wojny z Rosją w XVII w.. Potop szwedzki.. Starożytna Grecja.. Kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. Kontrreformacja i reforma katolicka 8.14.. Europa i Polska w XVII wieku (wersja do edycji)Wojny Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku, test z historii.. Określasz władców Rzeczpospolitej panujących w czasie poznanych wojen ze Szwecją, Rosją , Turcją.Europa w XVII wieku.. Karty pracy zostaną Wam wysłane na maila i tam trzeba je odesłać do godz. 12.40 Życzę Wam powodzeniaSprawdzian 3.. Wymieniasz najważniejsze przyczyny wybuchu wojen Rzeczypospolitej ze Szwecją, Turcją i Rosją w I i II połowie XVII wieku oraz ich chronologię.. ( sprawdzian_europa_i_polska_w_17_wieku_klasa_6.pdf ) Swiat i Rzeczpospolita w koncu XVIII wieku.Test "Europa w XVII wieku" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-europa-w-xvii-wieku-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZRPlik Sprawdzian Wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku.pdf na koncie użytkownika piotr0800 • folder Historia • Data dodania: 22 cze 2014Europa zmierza ku nowoczesności - nowożytne formy państw W oparciu o dotychczas nabytą wiedzę opracujcie notatki wyjaśniające następujące zagadnienia: Kosztem Rzeczpospolitej: wzrost znaczenia Brandenburgii w XVII wieku - od pokoju westfalskiego do Królestwa Pruskiego..

... Europa w XVII wieku.

Wojny Rzeczpospolitej z sąsiadami w XVII wieku.. Wojny polsko-szwedzkie w pierwszej połowie XVII w.. ): a. odrodzenie b. średniowiecze c. barok d. oświecenie 2.. Wielcy artyści renesansu 3.. W XVIII wieku w kulturze europejskiej nazywamy epoką oświecenia.. Nastąpił wtedy postęp w dziedzinie nauki, oświaty i techniki.. Jednak szyk nie pozwalał na decydujące uderzenia, co wydłużało starcie.. Narodziny humanizmu - Europa w dobie renesansu 2.. Narodziny nowej epoki - koniec XV i XVI wiek 1.. Zamieszczam tu odpowiedzi do testów z historii, z wszystkich działów ;) Są dwie wersje każdego testu dla grupy A i B.Przebieg wojny trzydziestoletniej - - okres czesko-palatynacki, w 1619 r. detronizacja Ferdynanda II Habsburga przez Czechów po śmierci cesarza Macieja I; powołanie na tron Fryderyka V Wittelsbacha, palatyna reńskiego przywódcy Unii Ewangelickiej; sukcesy koalicji protestanckiej, powstanie antyhabsburskie na Węgrzech; książę Siedmiogrodu, Gabor Bethlen w 1619 r. oblegał Wiedeń, Habsburgowie otrzymali pomoc Zygmunta III Wazy, który wysłał oddział lisowczyków na .Nacobezu testu: Europa i Rzeczpospolita w XVII wieku, w czasach kultury barokowej .. Wojny polsko-moskiewskie.. Oświecenie w Europie i w Polsce..

Europa i Polska w XVII wieku na Uczę.pl.

Pod koniec XVIII w. zaczął ustępować taktyce kolumnowo-tyralierskiej.I.. Rozdział 6.. KRYTERIA SUKCESU: 1. zapamietam osiagniecia Izaaka Newtona, Karola Monteskiusza, Woltera, Jamesa Watta, Jeana-Jacques'a Rousseau 2. podam 5 cech oswiecenia w XVIII wiekuRamy czasowe: W Polsce epoka oswiecenia trwa wSprawdziany bardzo podobne (treść oprócz testu wyboru zawsze się sprawdza).. Wojny polsko-tureckie w XVII wieku.. Wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki.. Konflikty religijne w Europie w XVI i XVII wieku 7.. Sprawdzian podobny do "Śladami przeszłości 2" nowa era.. Wojna domowa i monarchia parlamentarna w .Kultura umysłowa XVIII wieku.. STRESZCZENIE.. Menu główne: Klasa I Gimnazjum.. Starożytna Rzym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt