W pustyni i w puszczy plan wydarzeń w 15 punktach

Pobierz

Pobyt na GórzeLindego.. 2.Nel łyka proszki chininy w obawie przez febrą.. Afryka w powieści W pustyni i w puszczy 4.12.. Ofiarowanie prezentów.. Staś zabija lwa i porywaczy.. Rozdział XIX.. Staś zabija lwa i Beduinów - dzieci odzyskują wolność.Plan wydarzeń w pustyni i w puszczy w 15 punktach daje naj Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.. Burza piaskowa i ukrycie się w jaskini.. wyjazd dzieci do medinet.. od Ignacmlo 24.04.2018Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy.. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. Święta w Medinet.. 6.Długie godziny spędzone w przymusowym miejscu czuwania.. Ofiarowanie prezentów.. Spotkanie ze słoniem - opis przygody 5.. Podróż dzieci wraz z Dinah pociągiem.. Ofiarowanie prezentów.. Dzieci zakładają "Kraków" w baobabie.. - 1., Prośba Fatmy do inżynierów w sprawie wyjazdu z Port Saidu - 2., Świąteczne prezenty.. 5.Święta bożego Narodzenia(prezenty dla dzieci:Saba dla Nel,sztucer dla Stasia) 6Przyjazd Chamisa po dzieci,porwania 7.Szaleńcza jazda przez pustynie,Nel gubi rękawiczke(zostawia ślad) 8.Burza piaskowa,próba .Plan wydarzeń: Burza Piaskowa.. Nel zaprzyjaźnia się ze słoniem Kingiem.. Pozostawianie śladów.. Zabicie lwa - wolność dzieci.. Odpoczynek .1.. "Lejki" na pustyni.Charakterystyka Nel Rawilson z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Sen - Podróż ścieżkami bohaterów "W pustyni i w puszczy", "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" oraz… Recenzja z filmu "W pustyni i w puszczy" "Hamlet" - ramowy plan wydarzeń..

W pustyni i w puszczy - plan wydarzeń 5.1.

, W Omdurmanie., Droga .Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" 1.. Przybycie do ,,Krakowa".. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina.. Rysunek z opisami.. Wyjazd dzieci do Medinet.. Plan wydarzeń.. Zdemaskowanie czarownika.. wg Szymanskasp66.Szczęśliwe dni w Port Saidzie.. Przysłanie zaproszenia.. wybierz trzy punkty i napisz podpunkty do nich 1.Szczęśliwe dzieciństwo Stasia i Nel 2.Fatma i jej dzieci zakładnikami rządu egipskiego 3Wyjazd ojców do Medinet 4.Choroba pani Oliver.. 2.Wyrzucenie rękawiczek jako znak dla pościgu.. Porwanie dzieci.. Staś i Nel w Port Saidzie., Podróż z ojcami do Medinet., Boże Narodzenie - olbrzymi pies Saba prezentem od pana Tarkowskiego dla Nel., Porwanie., Trudna podróż przez Pustynię Libijską., Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego.. Klasa 5 Polski.. Ranny uczony umiera, ale przedtem daje Stasiowi leki dla Nel.. Objęcie tronu przez Kalego.. wg Nuskakopec.. Odnalezienie dzieci przez Anglików.. Klasa 6 Polski.. Wyjazd pana Tarkowskiego i pana Rawlisona z Port-saidu.. Wyruszenie w dalszą podróż.. Odwiedzili Kinga, a także dowiedzieli się o tym, że Kali jest niezwykle dobrym i poświęcającym się dla swojego ludu wodzem.. - 3.Klasa 5 Klasa 6 Polski W pustyni i w puszczy plan wydarzeń.. 5.Upokarzanie Polaka przez miejscowe dzieci.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń..

"W pustyni i w puszczy" - plan ramowy Ustawianie w kolejności.

Przysłanie zaproszenia.. Ostatni etap wędrówki.. 6.Inżynier Tarkowski wyrusza wzdłuż Nilu, by dowodzić pościgiem.. 1.Początek choroby Idrysa.. Podróż dzieci wraz z Dinah pociągiem.. Ekranizacje W pustyni i w puszczy 4.11.. Życie dzieci w Port Saidzie.. Wyjazd pana Tarkowskiego i pana Rawlisona z Port-saidu.. Przyjaźń Stasia i Nel.. Spotkanie z lwem - opis przygody 4.14.. 4.Odnalezienie rękawiczek Nel przez .. Dotarcie do wioski Kalego i pomoc w wygraniu bitwy.. Obiad u pana Rawlisona.. 4.Żebranina Tarkowskiego i podjęcie pracy szansą uratowania Angielki.. Trudna podróż przez Pustynię Libijską.. Odnalezienie rękawiczek przez Beduina.. Wyjazd pana Tarkowskiego i pana Rawlisona z Port-saidu.. "Afryka, rok 1885 - trwa powstanie Mahdiego w Sudanie.. Szczęście karawany.. Kłamstwo Fatmy.. Pojawienie się Fatmy.. Spotkanie z ojcami.1.. Rozdział I.. Mapa podróży Stasia i Nel Rysunek z opisami.. Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń.. Rozdział II.1.. Podróż dzieci wraz z Dinah pociągiem.. Plan wydarzeń W pustyni i w puszczy Ustawianie w kolejności.. 1.Odejście lwów i zejście dzieci z drzewa.. Staś w poszukiwaniu ratunku napotyka Lindego.. 7.Odgłosy lwów dopadających i rozszarpujących konie.. Boże Narodzenie - Nel dostaje od pana Tarkowskiego olbrzymiego psa - Sabę.. Choroba dziewczynki na febrę..

Plan wydarzeń W pustyni i w puszczy Ustawianie w kolejności.

Wyruszenie w dalszą podróż.. Wyjazd pana Tarkowskiego i pana Rawlisona z Port-saidu.. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.. Wyruszenie dzieci w podróż.. Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego.. Przysłanie zaproszenia.. Ofiarowanie prezentów.. 5.1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e.nieudanie próby ucieczki f.wieść o zwycięstwie Mahdiego 4.Chartum-Omdurman a.pobyt w Chartumie b .Przydatność 65% "W pustyni i w puszczy" plan wydarzeń.. Mordercza podróż do Chartumu przez pustynię.. Burza piaskowa na Pustyni Libijskiej.. Tajemniczy dym w lesie.. Dwoje dzieci, Staś Tarkowski i Nel Rawlison, bawiąc się beztrosko nad brzegiem morza, rozkoszują się b.4.9.. W krainie Wa-himów i Samburu.. 3.Powrót do domu na obiad.. 3.Odmowa żywienia Stasia i Nel przez Gebhra.. Podróż dzieci wraz z Dinah pociągiem.. 9.1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e.nieudanie próby ucieczki f.wieść o zwycięstwie Mahdiego 4.Chartum-Omdurman a.pobyt w Chartumie b .1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e.nieudanie próby ucieczki f.wieść o zwycięstwie Mahdiego 4.Chartum-Omdurman a.pobyt w Chartumie b .1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e.nieudanie próby ucieczki f.wieść o zwycięstwie Mahdiego 4.Chartum-Omdurman a.pobyt w Chartumie b .Napisz szczegółowy plan wydarzeń w pustyni i w puszczy..

Plan wydarzeń 1.

Porwanie.. Ocalenie słonia.. Noc spędzona na drzewie w obawie przed lwami.. 3.Odnalezienie trzech zagryzionych i dwóch ocalałych koni.Ułóż punkty planu wkolejności chronologicznej.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń.. "Konrad Wallenrod" plan wydarzeń i cechy tytułowego bohatera.. Uwolnienie Kinga.. Wędrówka przez pustynię.. Pozostawianie śladów.. Wieść o zwycięstwie Mahdiego w walkach o Chartum.. Burza piaskowa - opis przygody 4.13.. Kłamstwo Fatmy.. Święta Bożego Narodzenia - pies Saba prezentem dla Nel.. 1.Nel odkrywa prawdę o dziwnej "wycieczce" z nieznajomymi.. Przysłanie zaproszenia.. 3.Szybka, bezustanna jazda karawany przez pustynię Libijską.. Czarna chmura.. Puszczanie latawców z prośbą o pomoc.. Tło historyczne W pustyni i w puszczy 4.10.. 10.Staś i Nel odbyli podróż po miejscach, które niegdyś przemierzyli w nieludzkich warunkach.. Szlak wędrówki Stasia i Nel.. Obiad u pana Rawlisona.. Klasa 6 Polski W pustyni i w puszczy.. Odnalezienie rękawiczek przez.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń.. 2.Skąpa nagroda od Mahdiego za porwanie europejskich dzieci.. Latarnik - plan wydarzeńPlan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - Ustawianie w kolejności..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt