Zwroty o wakacjach po niemiecku

Pobierz

włoski: Scusi!Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. Codziennie rano chodziłam nad wodę opalać się i kąpać.Odpowiedź na ogłoszenie o pracy jako au pair.. Ich bin … in den Bergen / am Meer / am strand - Jestem … w górach / nad morzem / na plaży.. włoski: Grazie.. Niemiecki w Domu - Słownictwo wakacyjne po niemiecku - Viennese breakfast - Austriackie góry i jeziora dobre na wakacje - mini słowniczek -Wielkanocne zwyczaje‧Archiwa‧Pory roku‧Co to jest DACHL‧Dodaj komentarz‧Piesdas Reisebüro - biuro podróży.. - Pozdrowienia z ….. Gdzie najchętniej spędzasz wakacje?Tutaj znajdziesz słownictwo do opisywania pogody po niemiecku.. - Bawię się tu doskonale.. Kto potrafi w miare dobrze przetłumaczyć ten tekst ?. Poniższe słówka również na pewno przydadzą ci się do opisania wakacji czy urlopu: Die Ferien (Pl)84% List z wakacji po niemiecku w czasie Partizip II.. Oto kilka złotych myśli, które pomogą Wam wyrazić swoje uczucia po niemiecku.. Ich verbringe meinen Urlaub am See.Miłość po niemiecku - czyli przydatne zwroty na Walentynki i nie tylko.. (gdy chcemy o coś zapytać lub poprosić) hiszpański: ¡Perdón!. Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] W tym roku na wakacjach byłam nad morzem.. a) określ termin, który cię interesuje; b) opisz jaki typ urlopu najbardziej ci odpowiada; c) wyraź chęć w uczestniczenia w kursie j. niemieckiego; d) poproś o przesłanie ofert.Niemiecki w podróży i na wakacjach Copyright By Edyta Pawlik & EPROFESS 9 planen - planować reisen - podróżować sich erkundigen - dowiadywać się wechseln - wymieniać (walutę) verreisen - wyjeżdżać zurückkehren - wracać PRZYMIOTNIKI : gültig - ważny ungültig - nieważny ZWROTY: auf der Durchreise sein - być przejazdemJeśli zamierzacie napisać list lub e-mail po niemiecku i szukacie pomocnych zwrotów, to poniżej znajdziecie sformułowania przydatne podczas pisania listu lub maila w tym języku..

Podstawowe zwroty po niemiecku.

angielski: I'm sorry.. malerisch - malowniczy.. Spędziłam dwa tygodnie w małym miasteczku które nazywało się .. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Ihren Pass bitte - Proszę o paszport.. Informacja o miejscu naszego pobytu - wspominamy o miejscu, w którym się znajdujemy.. Jakiego słownictwa użyć, gdy chcesz mówić o miłości.. Pierwszy odcinek pomoże Wam napisać po niemiecku zapytanie, ale także dowiecie się jak nawiązać do czegoś, podziękować, czy zakończyć list lub e-mail.Niemieckie wyrażenia i zwroty związane z miłością.. Trudno rozmawiać jednak o uczuciach w obcym języku.. Będąc w Niemczech często spotykamy polsko-niemieckie pary.. wunderbar - cudowny.. (gdy chcemy o coś zapytać lub poprosić) niemiecki: Entschuldigung!. ;(W tym roku większość wakacji spędziłem w domu i poza domem.. Przepraszam!. der See - jezioro.. (gdy za coś przepraszamy) Excuse me!. Dla wielu z nas, święta i wakacje byłby wyjątkowe, gdybyśmy nie mogli spędzić części naszego czasu na zakupy, poszukując lokalnych obniżek cen, lub miejscowych specjalności.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.Wakacje (die Ferien) Wakacje - podstawowe słownictwo niemieckie; die Ferien - Grundwortschatz 4.7 3 37 fiszek fiszkoteka (mgr M. Stachurski, Uniwersytet Warszawski)Witam mam do mapisania list po niemiecku w czasie przeszłym: Spędziłam wakacje nad morzem z rodzina..

Es ist ein Uhr.Opowiadanie o wakacjach po niemiecku.

Dużo grałem w piłkę nożną oraz kosza.nach dem Weg fragen - pytać o drogę.. - Ile kosztuje pokój za noc?. Napisz list do koleżanki z Wiednia, w którym napiszesz: * gdzie i z kim wypoczywałaś, * o zakwaterowaniu i wyżywieniu, * o spędzonym wolnym czasie i szczególnych atrakcjach, * zapytasz o wakacje koleżanki i pozdrowisz jej rodzinę.. Polish Bardzo niezwykle warunki pogodowe, bardzo zły stan lodu.. Ich verbringe meine Ferien am Meer.Elementy składające się na pocztówkę po niemiecku: 1. hiszpański: Gracias.. viele nette Leute kennen lernen - poznawać miłych ludzi.. Od jakiegoś czasu obchodzi się Dzień Św. Walentego w Polsce w dniu 14 lutego na wzór amerykański.Polish Bardzo niezwykle warunki pogodowe, bardzo zły stan lodu.. am Lagerfeuer sitzen - siedzieć przy ognisku.. auf Felsen klettern - wspinać się na skałyZadanie: ułóż 6 zdań o wakacjach szyk prosty po niemiecku z wyrazami gt gt gt gt gt gt skaten baden wandern reisen Rozwiązanie: ich schwimme jetzt ich fahre nach deutschland ich liebe reisen ich spiele fussball vonNapisz list do koleżanki z Wiednia, w którym napiszesz: * gdzie i z kim wypoczywałaś, * o zakwaterowaniu i wyżywieniu, * o spędzonym wolnym czasie i szczególnych atrakcjach, * zapytasz o wakacje koleżanki i pozdrowisz jej rodzinę.Napisz opowiadanie po niemiecku pt.:"Ostatnie Wakacje" Informacje miejsce Teneryfa, czas 1 tydzien, z kim z mamą, co tam robilas plywalam, co widzalam najwyzszy szczyt Hiszanii, kiedy wrocilam w sierpniu.Po krótkim odpoczynku i pierwszym posiłku .Niniejszy odcinek rozmówek zawiera wiele przydatnych zwrotów w języku niemieckim..

Byłem na wakacjach u wujka, dziadków i kuzynów.

Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. Jest na 100% dobrze ;P.. To jak oni to robią?. (gdy za coś przepraszamy) Excusez-moi !. Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.. In den Bergen - w górach.. Opisz koledze z Niemiec twoją nową szkołę.niemiecki: Danke.. Myślę, że zdanie Ich liebe Dich zna każdy.. Dzięki temu podstawowe zwroty w języku niemieckim szybciej zapisują .. - Piszę do Ciebie z ….. - Czy są pokoje?. Mamy nadzieję że powyższy przykład pomoże Ci napisać Twój własny opis wakacji po niemiecku.Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. unvergesslich - niezapomniany.. Opisz w liście swoje przyjęcie urodzinowe.. List o zgubionym telefonie.. 85% List z wakacji po niemiecku w czasie Partizip II (przeszłym) Polecane teksty: 85% Etwas ber Dortmund.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. No ba!Rozmówki niemiecki - gwarancja skutecznej komunikacji Rozmówki niemieckie nieraz mogą przydać się podczas nauki podstawowych zwrotów oraz ich prawidłowej wymowy.. Rozmówki polsko niemieckie w formie fiszek - to połączenie zdecydowanie przyspiesza proces nauki, dzięki jednoczesnej stymulacji wzroku oraz słuchu..

Droga Anno,Zwroty podczas robienia zakupów po niemiecku.

Znajdziecie w nim pytania i odpowiedzi, które ułatwią Wam codzienną komunikację po niemiecku, przy czym nacisk został położony na zwroty niemieckie przydatne w pracy.Tłumaczenie słowa 'wakacje' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.Pocztówka po niemiecku - przydatne zwroty.. - Która jest godzina?. Ulubiona pora roku.. Napisz list do niemieckiego biura podróży.. Jakie masz obowiązki w domu (krótkie) Opis dnia (krótkie) Moja szkoła (krótkie) Opis ulubionego aktora..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt