Kartkówka z lektury quo vadis

Pobierz

Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. A już niebawem kolejne lektury.Kartkówka z zakresu fonetyki wraz z kluczem odpowiedzi Emilia Łukawska; Kartkówka ze zdań złożonych podrzędnie i współrzędnie.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis - test z lektury.. Udostępnij.. Mam 46/71 będąc w połowie książki (jutro kartkówka ) .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Quo vadis-test z lektury DRAFT.. Kolejne załączniki zawierają materiały pomocnicze do zadań proponowanych na lekcji.Marek Winicjusz był jednym z rzymskich żołnierzy Bez opamiętania zakochał się od pierwszego wejrzenia w Kalinie córce wodza Ligów Ligia wzięta niegdyś jako.. Skomentuj.. Rozwiąż test!Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Twój wynik: 11/11 8-11 Super ci poszło!. Wymień trzy postacie historyczne.. napis na maleńkiej kapliczce w Rzymie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 1. kto napisał Quo Vadis 2..

"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".

Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test wiedzy z "Quo Vadis" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Pytanie 1 /16.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Mam tylko jedną uwagę - głównymi bohaterami nie byli tylko Winicjusz oraz Ligia.Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie.. Niewątpliwie było to despota, próbujący zwiększyć zakres swoich kompetencji kosztem senatu (pod koniec panowania nawet się deifikował).z historii literatury, teorii literatury czy gramatyki języka polskiego.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?. Małgorzata Mielniczuk; Kartkówka "Tam, gdzie spadają Anioły" Małgorzata Ostrowska; Kartkówka, klasa 5 - 6: Czy znasz treść lektury "Cudowna podróż"?Dziękuje @Tusia05 za podanie pomysłu na tego Quiza.. A ja Ci to streszczę w niecały kwadrans.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyTest z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto przeczytał książkę..

17 Obserwuj ...Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.Quo vadis - test wiedzy.. Wracając do cyklu lekcji z Quo vadis, zawsze realizuję następujące zagadnienia: 1) Quo vadis jako powieść historyczna, kiedy zwracam uwagę na to, że utwór poetycki to nie jest podręcznik do historii, jednocześnie omawiam cechy gatunkowe, 2) jeden dzień z życiaCałość kupisz tu: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, .Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Sprawdź się!. Udostępnij.. W czym kompała się żona Nerona.. Przerwij test.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. To nie tylko powieść historyczna z.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Test składa się z 12 pytań.. Quo Vadis, test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Test składa się z 28 pytań..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Joanna Mularczyk- Majoch; Kartkówka "Syzyfowe prace".. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Jaką.Neron - jeden z pierwszoplanowych bohaterów "Quo vadis" - to postać historyczna, cesarz rzymski w latach 54-68 n.e. Okres jego panowania jest trudny do jednoznacznej oceny.. Napisz do nas.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Masz miejską czy wiejską osobowość?1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. i umiejętności na temat lektury po cyklu lekcji.. !^^ Bardzo fajny pomysł.. pytanie 1 z 15.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuQuo vadis - test..

Lektury ... 83% Opracowanie lektury pt. "Quo Vadis".

Skomentuj.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. Język polski.. Język polski, Lektury szkolne, Ogólny.. Rozwiąż test!Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. W następnym załączniku znajduje się przykładowy test sprawdząjący wiedzę.. 79% "Quo Vadis" - opracowanie lektury.. #lektura #henryksienkiewicz #quovadis .Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".. słowa Winicjusza do św. Piotra.Quo Vadis to 74 rozdziały i epilog, czyli dużo czytania.. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły po.Agenda quo vadis und ähnliche Produkte aktuell günstig im Preisvergleich.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt