O psie który jeździł koleją streszczenie

Pobierz

Okazało się, że pies przychodzi tam każdego popołudnia na obiad.. Pewnego razu zwiadowca śledząc psa zaszył się w budce stacyjnej po drugiej stronie toru.. Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.. Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty,Czy książka ,,O psie który jeździł koleją,, to prawdziwa opowieść?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Po krótkim czasie staje się on ulubieńcem całej rodziny.O psie, który jeździł koleją - streszczenie Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.O PSIE KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ STRESZCZENIE ANALIZA INTERPRETACJA już od 4,12 zł - od 4,12 zł, porównanie cen w 15 sklepach.. -możesz napisać streszczenie do książki,,o psie, który jezdził koleją 2010-10-26 16:57:18 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 O psie który jeździł koleją ?.

...O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.

6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Podbiegł do zawiadowcy i zaczął się łasić.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Pies spodobał się kolejarzowi, który od jakiegoś czasu myślał, że dobrze byłoby mieć takiego przyjaciela.Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. 2017-04-09 10:30:08 Płakałaś/łeś gdy Przeczytałeś książkę O psie który jeździł koleją ?. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:Ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą..

Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.

Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód.10.. Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.O psie, który jeździł koleją - streszczenie.. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, szkoła podstawowa.. Skomentuj.. Streszczenie, analiza, interpretacja pochodzi z wydawnictwa Literat.. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.Napisz streszczenie O psie który jeździł koleją Pisarskiego.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. W książce pt. " O psie, który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Kolejarze zastanawiają się gdzie psie je posiłki skoro nie przychodzi do bufetu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które natychmiast zaprzyjaźniają się z pieskiem.. Cuadros para resaltar los puntos gramaticales .O psie który jeździł kolejąStary Wujek - mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówOpowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki..

2011-03-16 19:21:30O psie który jeździł koleją (streszczenie).doc.

"O psie, który jeździł koleją" opowiada o przyjaźni i lojalności, które rodzą się między zwierzęciem, a człowiekiem, a także o niesamowitej więzi, która pozwala być dla siebie wsparciem i okazywać sobie pomocną dłoń (Lampo ratuje Adele, sam przy tym przepłacając to życiem).Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. zosia1011 4 lata temu.. Udostępnij.. 2012-03-11 18:17:41 Kiedy wyprodukowano książkę pt. ,, o psie który jeździł koleją .. Na stację Marittima we Włoszech wjechał pociąg, a z jego ostatniego wagonu wyskoczył pies - kundel.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .O psie, który jeździł koleją Wydawnictwo: GREG autor: Roman Pisarski ilustracje: Katarzyna Bilska liczba stron: 64 typ oprawy: oprawa twarda format: 150 x 210 mm ISBN: 9788375174755 wydanie z opracowaniem i streszczeniemWydawnictwo: Greg Oprawa: miękka Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Lampo to główny bohater utworu.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Na cholewie, a także na .. Mają kształt ogromnego buta.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź >Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę..

Bardziej szczegółowoO psie który jeździł koleją streszczenie analiza interpretacja (Roman Pisarski).

Autorem książki jest Marta Zawłocka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt