Ciekawostki na temat książki felix net i nika

Pobierz

Typ materiału: Test, quiz, gra.. Oto np. babcia jednego z bohaterów, sanitariuszka z czasów powstania warszawskiego.Książka wpisuje się w nowoczesne trendy, polecam ją każdemu rodzicowi do zakupu dla podopiecznych.. Zaprzyjaźniają się i przeżywają różne przygody, którym towarzyszy tytułowy Gang niewidzialnych ludzi.Net Bielecki - uczeń I klasy gimnazjum w Warszawie, przyjaciel Felixa i Niki.. 2012-01-08 19:45:40; Lubisz książkę FNiN "Felix, Net i Nika"?. Mucha (ani nawet cybermucha) nie siada.. a) Kolczyki z jej wizerunkiem b) Skórzane buty o których marzyła c) Zieloną kurtkę 14) Który z tytułowych bohaterów nosił nazwisko Mickiewicz?. Na samym początku czytania poznałam bohaterów tej opowieści.. Do tego wszechobecne ilustracje.. Krótkie przedstawianie sylwetki autora.. Urodziła się w lipcu lub sierpniu 1992 w Warszawie.. Nika Mickiewicz.. Książka Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi liczy 376 stron.Felix Polon - jeden z głównych bohaterów powieści "Felix, Net i Nika".. Mieszka w półtorapokojowym mieszkaniu na trzecim piętrze starej kamienicy na Pradze.Felix, Net i Nika w toku fabu­ły odkry­wa­ją, kim jest Car­ring­ton oraz co wła­ści­wie zaob­ser­wo­wał i z jaki­mi skut­ka­mi przy­szło­by się im mie­rzyć, gdy­by burza magne­tycz­na o takiej sile powtó­rzy­ła się za ich życia.. Mieszka przy ulicy Serdecznej w Warszawie, uczęszcza do Gimnazjum im..

Autorem książki jest Rafał Kosik.

2011-05-29 11:52:52; Czy znasz książke Felix, Net i Nika?. - autor podkreślona rolę i wartość przyjaźni, lojalności i moralności.W tym samym roku powieść Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów była nominowana do Książki Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY.. A do tego wszystkiego dołożone są problemy rodzinne, szkolne i uczuciowe.. Pomagają słabszym uczniom w pokonaniu szkolnych złodzieji, odnajadują skarb, pomagają duchom, aby te mogły spocząć w spokoju.Akcja jest ciekawa i nie są powielane żadne wątki.. a) Felix b) Net c) Nika 15) Gang Niewidzialnych Ludzi to _____.na fragmencie książki Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. W plebiscycie "Fantastyka 2008" portalu Katedra pisarz otrzymał nagrody za Najlepszą Polską Książkę Fantastyczną ( Kameleon ) oraz Najlepszą Młodzieżową Książkę Fantastyczną ( Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek ) [9] .Felix, Net i Nika - - Krzyżówka.. Pojawiają się jednak sygnały, na podstawie których da się mniej więcej ten czas określić.. Jego pasją jest konstruowanie robotów; od dziecka marzy o stworzeniu robota uniwersalnego.. Sprawdź, czy rozwiążesz zagadki i wydostaniesz się z Escape Roomu przygotowanego przez Jarosława Karczmarzyka.. Widać, że literatura dziecięca zmienia się, ale dalej czerpie pełnymi garściami z dokonań poprzedników..

2011-03-28 20:14:23; Czy czytałes książkę felix, net i nika?

Opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół - Felixa Polona , Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz - uczęszczających do warszawskiego gimnazjum im.. Czasem muszą rozwiązać trudną zagadkę kryminalną, ale i to nie jest dla nich niemożliwe.. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa, literatura przygodowa, lektury szkolne, szkoła podstawowa.. Kanon lektur w klasie 6 jest bardzo zróżnicowany.. Zobacz wywiad z Rafałek Kosikiem, który mówi o powstaniu książki.Seria Felix, Net i Nika powstała, ponieważ próbując zainteresować syna czytaniem, stwierdził, że "powstaje mało osadzonych w polskich realiach, dobrych powieści dla dzieci".. Ma dysleksję i dysgrafię oraz liczne fobie, takie jak klaustrofobia, akrofobia czy nyktofobia.Tutaj możesz przetestować swoją wiedzę na temat serii książek Rafała Kosika pt. Felix, Net i Nika.a) Felix i Net b) Aurelia i Marcel c) Marcel i Ruben 13) Co święty Mikołaj podarował Nice?. To książka pełna humoru, zagadek.. Caban - Pies Felixa, Stokrotka - Nazwisko dyrektora szkoły, Marcel - Imię chłopca, który zabierał innym zabawki itp. Caban - Pies Felixa, Stokrotka - Nazwisko dyrektora szkoły, Marcel - Imię chłopca, który zabierał innym zabawki itp., Morten - Kierował Gangiem Niewidzialnych Ludzi, Silver Tower - Wieżowiec z .Net Bielecki to jeden z głównych bohaterów serii "Felix, Net i Nika"..

Są pozycje klasyków oraz całkiem nowe, ciekawe książki.

RAFAŁ KOSIK Urodził się w 1971 roku w Warszawie.. Warto sięgnąć po serię książek Felix, Net i Nika.Książka, którą wybrałam na moją lekturę własną nosi tytuł: Felix, Net i Nika, oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa została wydana w 2006 roku, ma 532 strony.. Trójka przyjaciół - dwóch chłopców i dziewczyna, obdarzeni niezwykłymi zdolnościami, zmagają się ze złęm otaczającego ich świata.. Zawsze chodzi w rozczochranych brązowych włosach, ale i tak ma duże powodzenie u okolicznych dziewczyn.. Pokazuje z czym musi zmierzyć się młodzież.. Jej tematyka: książka opowiada o trójce przyjaciół, rozwiązującej zagadkę pierścienia teleportującego zza czasów Adolfa Hitlera, na ich drodze pojawia się jednak .. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie.. Kim wła­ści­wie są te dzie­cia­ki?Felix, Net i Nika - cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika, wydawanych przez wydawnictwo Powergraph.. "Felix, Net i Nika" już na wstępie zachwycają jakością wydania - twarda oprawa, kolorowa wklejka, ładny papier, porządne szycie.. Nauczyciel może nawiązać do tytułu pytając, co oznacza sformułowanie "strach ma wielkie oczy".. Ojciec Neta jest informatykiem.. Największą popularność zdobył dziękiCzy polecacie przeczytać książkę Felix, Net i Nika?.

Niezwykłe połączenie świata informatyki i cybernetyki ukazało mi czarujący efekt tejże książki.

Lektura uczy i daje do myślenia.. prof. Stefana Kuszmińskiego.Jest autorem powieści "Mars", "Vertical" oraz "Kameleon".. Nauczyłam się patrzeć na życie optymistycznie, widząc same dobre cechy świata, w którym żyję!Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opracowanie lektury.. Książka "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" jest powieścią nierealną, ale pokazuje także przyziemne problemy.Felix, Net i Nika to książka opowiadająca o trójce gimnazjalistów, którzy postanowili sprzeciwić się klasowym dręczycielom- Marcelowi i Rubenowi.. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" to rewelacyjna książka.. Jedną z nich jest "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafała Kosika.. Chłopiec doskonale zna się na nowoczesnych technologiach.. W powieści nie ma żadnej konkretnej informacji o czasie narracji.. 2010-11-10 18:09:40Temat 10.. "Felix, Net i Nika.". to polski odpowiednik Harry'ego Pottera.. 2011-03-29 14:46:48; Felix, Net czy Nika?. "Felix, Net i Nika" posiada wszystkie najlepsze cechy przodków, a jednocześnie wiele nowości.Lapbook z lektury Felix, Net i Nika.. 2010-04-18 18:00:04; Czytałaś/eś książkę " Felix Net i Nika?. Bardzo ważna jest tutaj przyjaźń między bohaterami.- autor przekonuje dzieci, że warto czytać książki, bo mogą być ciekawe.. Omawiamy lekturę: "Felix, Net i Nika oraz Gang niewidzialnych ludzi" Sprawdzę swoją znajomość lektury.. - pokazuje dobro i zło i dylematy związane z wyborem pomiędzy nimi.. A lapbook jest świetnym pomysłem na podsumowanie wiadomości o książce.Książka Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Tom 1, pochodzi z wydawnictwa Powergraph.. Pierwszemu i najważniejszemu czytelnikowi, tj. synowi autora, książka bardzo się podobała [3] .Sprawdź swoją wiedzę na temat lektury Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.Felix, Net i Nika nieraz narażeni są na nie lada niebezpieczeństwo, jednak dzięki swej inteligencji i pozytywnemu nastawieniu wychodzą cało z najróżniejszych opałów.. Felix Net i Nika - Ciekawostki Na podstawie książki Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa ma być nakręcony serial TV, a jego scenariusz został nagrodzony na Polsko-Włoskim Konkursie na Scenariusz Filmu dla Młodego Widza.Nika Mickiewicz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt