Czy krzyżacy powinni być lekturą szkolną rozprawka

Pobierz

Może oczywiście zdarzyć się także i tak, że rozprawka na maturze 2021 dotyczyć będzie tekstu, którego maturzyści nie będą znali w ogóle!. Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w niniejszej rozprawce.. -czytając "Krzyżaków" przenosimy się w świat średniowiecznej Polski.Czy "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza powinni nadal stanowić jego część, czy też są tekstem zbędnym?. Według mnie powieść Henryka Sienkiewicza pt. "Krzyżacy" powinna nadal się znajdować w gronie lektur obowiązkowych, a na potwierdzenie tego istnieje wiele argumentów.. Pierwszym argumentem potwierdzającym, że warto przeczytać "Antygonę" są zawarte w tej tragedii uniwersalne prawdy.. Moim zdaniem "Balladyna" powinna zostać w kanonie lektur szkolnych, ponieważ porusza ona wiele aktualnych do dziś problemów.. Krzyżaków, Potop czy Ogniem i mieczem.. Są tu wszystkie formy wypowiedzi, jakie musi znać uczeń gimnazjum: opis, opowiadanie, streszczenie, dialog, list, zaproszenie, recenzja, refleksja, rozprawka, sprawozdanie.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Jednym z tych argumentów jest ciekawa fabuła.Warto się zastanowić, czy uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej powinni ją poznać.. odpowiedział (a) 02.02.2011 o 21:12.. Problemy przedstawione w dramacie są aktualne niezależnie od epoki.blocked.. Na zdjęciu .Książka zawiera ponad 300 wzorcowych wypracowań z lektur omawianych w gimnazjum oraz prac na tematy wolne..

lekturą szkolną powinno być np.

Rozprawka uzasadniająca: osoba pisząca musi odnieść się do z góry założonej tezy i uzasadnić jej prawdziwość.. Uważam, że jest to książka bardzo ciekawa i dlatego dalej powinna być lekturą obowiązkową - co postaram się udowodnić.. Po co rezygnować z książki czytanej przez kilka pokoleń Polaków?. POLECAM GORĄCO !. Jednym z nich jest ciekawa fabuła i umiejętne przeprowadzanie nas przez autora z wątku .. "Krzyżacy" wciąż powinni znajdować się na liście lektur.. Wyobraź sobie, że jesteś adwokatem Jacka Soplicy.. Rozprawki można podzielić na kilka rodzajów, od których będzie następnie zależeć ich budowa.. Sformułuj argumenty w jego obronie, a następnie rozwiń je w postaci mowy obrończej w sądzie (rozprawka) (A. Mickiewicz Pan .Dlatego nie zgadzamy sie ze stwierdzeniem, że +Kamienie na szaniec+ to książka mitotwórcza, ignorowany był jej realny kontekst i trzeba się zastanowić, co z jej etosu warto kultywować.. Sformułuj argumenty w jego obronie, a następnie rozwiń je w postaci mowy obrończej w sądzie (rozprawka) (A. Mickiewicz Pan Tadeusz)Książka ta powinna być nadal obowiązkową lekturą szkolną" - piszą autorzy oświadczenia.2.. Powieść ta trzyma cały czas czytelnika w napięciu..

Czy Pan Tadeusz A. Mickiewicza powinien być lekturą szkolną?

Według mnie powieść Henryka Sienkiewicza, pt. "Krzyżacy" powinna nadal się znajdować w gronie lektur obowiązkowych, a na potwierdzenie tego istnieje wiele argumentów.. Byłoby to działanie sztuczne i szkodliwe.. Niestety, aby ją przeczytać, uczniowie w dalszym ciągu muszą poświęcić wiele czasu…Czy Krzyżacy wciąż powinni znajdować się na liście lektur obowiązkowych?. Powieść zawiera wspaniałą fabułę, a autor płynnie prowadzi czytelnika od jednego wątku do następnego.. Jednym z nich jest dwulicowość ludzi - Balladyna, rzekomo kochająca swoją siostrę, zabiła ją, a matkę wygnała ze swojego dworu.Moim zdaniem powinna nadal być lekturą dla nastolatków, co postaram się udowodnić przytaczając odpowiednie argumenty.. ;***** Odpowiedz na ten komentarzNapisz rozprawkę Dlaczego ania z zielonego wzgórza lub w pustyni i w puszczy nie powinna być lekturą szkolną .. (PAP) Pełna wypowiedź Barbary WachowiczNapisz rozprawkę na temat ''Czy słusznie utwór Dywizjon 303 stał się lekturą szkolną.Rodzaje rozprawki.. Może być jeszcze tam jakaś znana inna lektura .Prosze to na dziś .Prosze jak… Może być jeszcze tam jakaś znana inna lektura .Prosze to.Ja cię kocham za Kamienie na szaniec już na drugiej pozycji moja najukochańsza książka, nawet z takich dodatkowych czy nieobowiązkowych, zastanawiam się tylko po co my mamy czytać tego chorego Pana Tadeusza w 7 klasie, a nie właśnie Kamienie czy inne wojenne, i niby wiem że nie każdego to interesuje, ale jeśli mają być jakieś z przekazem i o okupowanej Polsce to już .Ulubiona powieść psychopatów i morderców, wulgarna, cyniczna, propagująca palenie papierosów, picie alkoholu oraz uprawianie seksu przez nieletnich - w ten sposób często ocenia się książkę Buszujący w zbożu J.D..

Czy rozprawka na maturze może być spoza kanonu lektur?

Każda z nich została najpierw dokładnie omówiona, żeby wiadomo było .. - jest tam moc pięknych opisów przyrody, które pobudzają naszą wyobraźnię.. Kiedy bierzemy do ręki książkę, jedną z rzeczy, która zadecyduje o tym, czy ją przeczytamy, czy nie jest jej fabuła i to, w jaki sposób tę książkę napisał autor.Sądzę że na podstawie przedstawionych argumentów udowodniłem słuszność tezy podanej na początku , a " Krzyżacy " Henryka Sienkiewicza wciąż powinni się znajdować na liście lektur obowiązkowych dla uczniów gimnazjów.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o czy pan Tedeusz powinien być lekturą szkolną wyjaśnij w formie rozprawki kacperwojciech3 kacperwojciech3 09.01.2019ja nie lubie jak ktos mnie zmusza do ksiazek, a z lekturami tak wlasnie jest.. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Warto przeczytać tę książkę, powinna być lekturą szkolną bo;.. Na przykład: "Krzyżaków" nie warto wykreślać z listy lektur obowiązkowych!. Pan Tadeusz A. Mickiewicza obrazem świata szlacheckiego początku XIX wieku (rozprawka) 4.. Lepiej jednak nieco inaczej sformułować to stwierdzenie.. fot. Witold Chojnacki 5 czerwca 2007, 6:56.. Może być jeszcze tam jakaś znana inna lektura .Prosze to.Zawarł szeroki obraz społeczeństwa, a losy swych bohaterów ukazał na tle wydarzeń historycznych, dzięki czemu dzieło to zyskało miano epopei narodowe i jako takie powinno być obowiązkową lekturą szkolną.Maturzyści powinni znać także przynajmniej jedną powieść Henryka Sienkiewicza - np..

Książka ta powinna być nadal obowiązkową lekturą szkolną" - piszą autorzy oświadczenia.

"Krzyżacy" są tekstem niejako jedynym w swoim rodzaju.Na lekcjach języka polskiego musimy omawiać wiele książek, które nie zawsze są interesujące.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.Napisz rozprawkę Dlaczego ania z zielonego wzgórza lub w pustyni i w puszczy nie powinna być lekturą szkolną .. Przykładem tego jest, co się stanie z Jurandem lub jego córką Danusią w niewoli .Czy krzyżacy to powieść która powinna być umieszczona w kanonie lektur dla gimnazjalistów - rozprawka.Jak widać znacznie więcej jest pozytywnych argumentów, dlatego muszę stwierdzić, że powieść pt. "Krzyżacy" autora Henryka Sienkiewicza słusznie została lekturą szkolną.. Jest to utwór, który ciągle trzyma nas w napięciu i wywołuje nieustanną ciekawość kolejnych zdarzeń.Według mnie powieść Henryka Sienkiewicza, pt. "Krzyżacy" powinna nadal się znajdować w gronie lektur obowiązkowych, a na potwierdzenie tego istnieje wiele argumentów.. AlboJednak wśród nich znajdują się też takie, jak np. "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza.. Uważam, że tak.. Specjalną witrynę książek "zakazanych przez ministra" urządzono m.in. w księgarni "Nowa" w Opolu.. Jednym z tych argumentów jest ciekawa fabuła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt