Przykładowe wypracowania z lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

Streszczenie wydarzeń w książce.. Odkrył mianowicie, że jego uczeń Adaś Cisowski poznał technikę pytania uczniów na lekcji historii.. "Choroba" pani Gąsowskiej.. Opowiedz o nich czytelnikom.. Bardzo prawdopodobne, że temat dłuższej pracy pisemnej będzie dotyczył "Iliady" albo "Odysei".. Postać uwielbiana przez profesora.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wanda dla profesora Gąsowskiego.. (3/6) Szatan z siódmej klasy - streszczenie szczegółowe, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyLektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie Geneza Zanim napisany został "Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do "Szatana z siódmej klasy".Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Jak dobrze znasz lekturę "Szatan z siódmej klasy"?.

Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.

Quiz w Poczekalni.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. PATKA71928 4 lata temu.. gabciaa222 5 lat temu.. uwielbiam,zawsze wracam do tego obrazu gdy mnie dopada chandra Odpowiedz.. .Plik Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder SZATAN Z 7 KLASY • Data dodania: 22 kwi 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappyKomentarze do: Szatan z siodmej klasy-1960.. 7.Szatan z siódmej klasy Audiobook MP3 - Kornel Makuszyński (książka audio).. Utwór ukazał się drukiem w tym samym roku.Krzyżówka, która ma na celu sprawdzenie wiadomości o lekturze«Szatan z siódmej klasy» 1.. Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu..

Kto wyciągnął Adasia i Francuza z lektury "Szatan z siódmej klasy" z piwnicy?

Często spotykam chłopców o podobnym charakterze, lecz on ma w sobie to coś niezwykłego.Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeńJak dobrze znasz lekturę pt. "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Najlepsze komentarze.. Skomentuj.. Najlepsze komentarze; Najnowsze komentarze; dixi-73 2018-12-09 12:06:51 +25.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów B. Obertyńska - Z domu niewoli (fragmenty) H. Sienkiewicz - Krzyżacy M.Wańkowicz - Ziele na kraterze (fragmenty) Udostępnij.. Ile drzwi było w dworku Iwo Gąsowskiego?. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Dodaj komentarz.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy " zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez użytkownika Młoda Młodociana [Szkoła podstawowa] wypracowanie"Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników..

...Przydatność 55% Szatan z 7 klasy.

Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .. "Szatan z siódmej klasy" to moja lektura, którą czytałam z zafascynowaniem.Głównym bohaterem był Adam Cisowski, uczeń siódmej klasy gimnazjum.. Skomentuj.. Chłopak jest 5 lat starszy ode mnie, zatem ma 17 lat.. Ksiądz, którego pamiętnik znalazł Adaś.. Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Przykład.. Powieść "Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako "Szatan" z racji, że.. "Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jeśli tak - zwróć uwagę na przytoczony fragment tekstu, opisz go: czego lub kogo dotyczy, jaką jest sceną i kiedy się rozgrywa.W "Szatanie z siódmej klasy" można znaleźć wiele takich zlepków.. Jeżeli Twoje dziecko musi przeczytać lekturę na test lub lekcję języka polskiego, bardzo nie lubi czytać książek, ma problem z czytaniem lub wypożyczeniem lektury w bibliotece to skorzystaj z możliwości pobrania na własność legalnej pełnej wersji tego audiobooka (w wygodnych plikach MP3).Quiz wiedzy o lekturze "Szatan z siódmej klasy"..

"Szatan z VII klasy" - Kornel Makuszyński.

Pobierz legalnie Pełną Wersję tej książki Mp3 z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - streszczenieHistoria 17-sto letniego Adasia Cisowskiego, detektywa-amatora, który pewnego dnia zostaje poproszo.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Powieść pt. Szatan z siódmej klasy zaczyna się od fascynującego odkrycia, którego dokonał pan profesor Gąsowski.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Kim była Ewa dla Iwo Gąsowskiego?. Koza; Profesor Gąsowski; Staszek Burski i harcerze; Sprawdź się w poniższych tematach: Mitologiczni bogowie.Szatan z siódmej klasy - Geneza utworu Powieść powstawała latem 1937 roku w Zakopanem, gdzie autor mieszkał na stałe od 1945 roku.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. Jednym z nich może być choćby opis historii przedstawionej w słowach "historia jest bigosem, ciężkostrawną nie tylko z całego tygodnia, ale z wielu lat tysięcy" Porównanie historii do potrawy użytej przez Iwo Gąsowskiego jest naprawdę zabawne.Szatan z siódmej klasy Audiobook - pobierz całość (download).. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt