Test ze znajomości lektury kamienie na szaniec+odpowiedzi

Pobierz

"Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.2.. Prezenty dla Niego na Walentynki TOP 10.. 2010-10-09 16:45:38Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; .. Wazonik ze spinaczy do bielizny.. Ten test może Ci pomóc.. "Rosła" ona, rzec by można, w autorze, zanim jeszcze została napisana.84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. został uwięziony na Pawiaku do wiosny 1944 a potem nie ma informacji o nim trafił do Oświęcimia został skatowany w alei Szucha został rozstrzelany : 13.Test z "Kamienie Na Szaniec " .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. Kamienie na szaniec Aleksanda Kamińskiego na lekcji.. Mam ją teraz w szkole….. Herbaciarka dla Babci.. 1495 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: .. Kamienie na szaniec Aleksanda Kamińskiego na lekcji.. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówSprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko .. zdobył kilka probówek gazowych i ze stoperem w ręku przeprowadził doświadczenie co do długości spalania lontu..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto przeczytał książkę.. Żyć i pięknie umierać 8.Afera Kopernikańska w której zasłynął Alek polegała na jego samodzielnej akcji usunięcia niemieckiej tablicy (płyty) z pomnika Mikołaja Kopernika.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Książka ta -tak bardzo popularna, że już dla kilku pokoleń Polaków stanowi lekturę obowiązkową, wynikającą jednak nie z nakazu szkolnego, lecz z czytelniczego wyboru - ma swoją niezwykłą historię.. Quiz w Poczekalni.. Wyślij zgłoszenie Dragowolf.. Sprawdzian.. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. Są dokumentem, któremu nadano formę opowieści.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 2013-04-04 18:27:46 napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec ?. Zasady oceniania 2 pkt - podanie dwóch poprawnych przykładów.. Romantyczna wizja ofiary.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. A tak zaczyna swoją opowieść: Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach roku, o czasach bohaterstwa i grozy.TESTY Z POLSKIEGO; LEKTURY; .. Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20 Sprawdzian z " Kamienie na szaniec " 2011-04-02 11:53:59 Dokonania Alka z lektury '' Kamienie na szaniec " 2010-10-06 19:23:02Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.24..

2009-10-28 19:52:46 Pytania z lektury " Kamienie na szaniec ", odpowiesz ?

Wzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne RozwiązanieW tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra KamińskiegoAutorem "Kamieni na szaniec" jest: Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Aleksander Kamiński Henryk Sienkiewicz : 12.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. 1 pkt - podanie jednego poprawnego przykładu.. Co się stało ze Stanisławem Bytnarem?. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec .SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY "KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?. pytanie 1 z 15.. Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.test.znajomosci.doc Rozmiar 32 KB: Fragment dokumentu: TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY "Kamienie na szaniec" .Odpowiedz na pytania odnośnie lektury " kamienie na szaniec "..

2Masz niedługo sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie Na Szaniec"?

3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim ?. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Napisz do nas.. 4.Kim był ojciec Alka i dlaczego go aresztowano ?. Pewnej soboty, zakupiwszy samozatrzaskującą się kłódkę, Zośka i Rudy ruszyli do głównego sklepu Wohlfartha na .. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze świ.. Który bohater filmu "Sing .1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. Przykładowe rozwiązanieKAMIENIE NA SZANIEC test z lektury gr.. 0 pkt - odpowiedź niepoprawna albo brak odpowiedzi.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury.. Znajomość wybranych utworów z literatury polskiej […].. "Kamienie na szaniec" są we wszystkich szczegółach oparte na rzeczywistych faktach.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki .Test Cierpienia Młodego Wertera - Johann Wolfgang Goethe 3 Test Średniowiecze 1 Test Mały Książę - Antoine de Saint Exupéry 3 Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 4 Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 1 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 6 Test Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 3 Test Mitologia - Jan Parandowski 8 Test Renesans 3KARTA ODPOWIEDZI Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści..

Nie czytałam do końca tej lektury….

3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim.Test ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec" Jeżeli nie znacie odpowiedzi to nie strzelajcie !. 6.Do jakiej szkoły uczęszczali .Testy ze znajomości lektur, TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.. Są dokumentem, któremu nadano formę opowieści.. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiegorozwiąż test oparty na lekturze kamienie na szaniec; wszystkie jego TESTy » .. Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami .Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Jak uchronić się przed smogiem?Sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec".. 5.Jakie prace zarobkowe wykonywali Zośka , Rudy , Alek?. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na.. SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY "KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?. W teście Kamienie na szaniec - test znajomości lektury znajdziesz .. z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Pytania zawarte w teście.. Lektura obowiązkowa Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec.. Sprawdź się!. 10.a .Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec" xX_Zaczytana_Xx 3 miesiące temu.. Kamienie na szaniec na egzaminie "A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt