Test z fraszek jana kochanowskiego

Pobierz

epigramatycznych refleksyjnych.. Fraszki i pieśni Jana Kochanowskiego.. Zabierz głos w dyskusji i za pomocą dwóch argumentów przekonaj do swojego zdania internautów.. (4pkt) 8.. Obejmuje zagadnienia dotyczące liryki oraz tekstów kultury w kontekście twórczości Jana Kochanowskiego.Choć Jan Kochanowski zastrzegał się żartobliwie, żeby nie traktowano ich zbyt poważnie .. #kochanowski #biografia #.Test zawiera 8 pytań.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.7.. Panie, to moja praca, a zdarzenie Twoje;Test Jan Kochanowski - Pieśni, Jan Kochanowski - Pieśni podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Temat: Powtórzenie wiadomości o fraszkach Jana Kochanowskiego.. Uwzględnij: kto jest podmiotem lirycznym i do kogo się zwraca?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Z fraszki jana kochanowskiego "na zdrowie" wypisz wszystkie epitety.. Tam człowiek prawie Widzi na jawie I sam to powie, Że nic nad zdrowie Ani lepszego, Ani droższego; Bo dobre mienie, Perły, kamienie, Także wiek młody I dar urody, Mieśca wysokie, Władze szerokie Dobre są, ale - Gdy zdrowie w cale.Użytkownicy forum internetowego dyskutują, o tym czy fraszki Jana Kochanowskiego są ponadczasowe i uniwersalne..

Zacytuj apostrofy z fraszek : "Na zdrowie" i "Na lipę".

Fraszki Jana Kochanowskiego - quiz.. Podpisz się kodem ucznia (nie podpisuj się imieniem i nazwiskiem).. 5. Podaj definicję fraszki.. W jakiej epoce żył Jan Kochanowski?. Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczyń sobie.. j. polski .. SZKOŁA.. krytycznym czy pamiętnikarskim.Test Jan Kochanowski - Fraszki, Jan Kochanowski - Fraszki podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Tytuły fraszek Jana Kochanowskiego to: ''Na zdrowie'', ''O doktorze Hiszpanie'', ''Do gór i lasów''.. Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. ZAPISZ SIĘ!. Ułóż pytania, które chciałabyś zadać poecie, a także jego odpowiedzi.. W jakiej epoce żył Jan Kochanowski?. Jakie środki poetyckie dominują we fraszce?. Po wykonaniu ćwiczenia kliknij w przycisk wyślij.Plik Jan Kochanowski twórczość sprawdzian.doc na koncie użytkownika monikaxxd34 • folder Testy różne • Data dodania: 19 mar 2011.. 2.Przeczytaj uważnie utwór i odpowiedz na pytania. ". Jan Kochanowski i jego fraszki DRAFT..

Na podstawie fraszek J.Kochanowskiego napisz jakie wartości są ważne, a jakie nieważne.

Ze względu na charakter fraszek, ich ton wypowiedzi, wśród fraszek Kochanowskiego wyróżnić można takie o charakterze refleksyjnym , jak i żartobliwo ?. 10/12.Renesans + Fraszki Kochanowskiego - Test.. Wybierz dowolną fraszkę epigramatyczna Kochanowskiego, streść ją i zdradź ukryty sens.. Jedzenie jest najważniejsze dla bohatera fraszki:?Na zdrowie?. ''Urszula Kochanowska'', ''Odprawa posłów greckich'', ''Zuzanna''.. 1) Renesans to inaczej: a) Antyk b) Humanizm c) Odrodzenie d) Barok 2) W renesansie żył: a) Kopernik b) Żeromski c) Miłosz d) Sienkiewicz 3) Autorem słów: "Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce" jest: a) Rej b) Terencjusz c) Kochanowski d) Platon 4) Jan Kochanowski tworzył: a) powieści, .Test: Sprawdzian: Jan Kochanowski.. ''Szachy'', ''Psałterz Dawidów'', ''Proporzec albo hołd pruski''.. Życie i twórczość Jana Kochanowskiego fraszki Kochanowskiego do napisania .. Kształcenie literackie i kulturowe.1.Czytanie utworów literackich.W tym tygodniu postać ojca poezji polskiej - Jana Kochanowskiego.. W formie notatki dokonaj analizy wybranej fraszki Kochanowskiego ("Na lipę", "Na dom w Czarnolesie", "Na zdrowie")..

Zapoznaj się z informacją (na temat fraszek) zamieszczoną w podręczniku na stronie 90.

: "Nie pieść się długo z mymi książeczkami, Gościu, boć rzeką: Bawisz się fraszkami" nie oznacza to, że fraszki są błahostkami.Chyba udało mi się udowodnić, iż fraszki są wielką poezją, która inspiruje innych i skłania do .. Choroba, Głupota, LekarzJan Kochanowski- ojciec poezji polskiej Test dla klasy III gimnazjum Charakterystyka testu Test ma na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności z języka polskiego realizowanych w klasach I- III gimnazjum.. Jan Kochanowski i jego fraszki DRAFT.. Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.1.Z jakim okresem historycznym wiążesz postać Jana Kochanowskiego?. Kochanowski był autorem określenia fraszka i wprowadził ten typ utworu do literatury polskiej.. Played 101 .Jak dobrze znasz Treny I, V, VII i VIII Jana Kochanowskiego?. Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.Treny Jan kochanowski - Test.. ?O Koźle?. Wykonaj ćwiczenie interaktywne z podanej strony internetowej.. a) krótkich tekstów reklamowych o zdrowiu i lipie b - nie mamy zadane c) tekstu wywiadu z Janem Kochanowskim na temat: ,,Co w życiu najważniejsze.. Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. • Ostatnie słowa fraszki (a ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci) to jawna deklaracja filozofii epikurejskiej, przekaz, żeby cieszyć się każdą chwilą, cenić życie, bo szybko .Kartkówka nr 1..

Charakter fraszek jest zróżnicowany - od utworów żartobliwych i frywolnych po teksty refleksyjne.Fraszki Jana Kochanowskiego.

| sameQuizy.W "Trenach" Kochanowski weryfikuje swoje poglądy i podaje w wątpliwość wartość: answer choices mądrości, pobożności, dobra, Boskiej opiekiPodaj po dwa tytuły fraszek Jana Kochanowskiego.. Jaki jest nastrój utworu i dzięki jakim środkom poetyckim został uzyskany?Jan Kochanowski TEST to krótki sprawdzian wiadomości z biografii i twórczości wieszcza z Czarnolasu.. Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.. Księgipierwsze DoBaltazera Nie dziw, żeć głowa, Baltazarze, chora; Siedziałeś wedle głupiego doktora.. Wyjaśnij morał, płynący z bajki I. Krasickiego " Ptaszki w klatce.". A na koniec możecie sprawdzić czy pamiętacie wszystko z teorii wiersza.. (3pkt) f9.. Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.. Nie dojdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie.. Pobierz.. Zobacz, czy sobie z nim poradzisz.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt