Test ze znajomości quo vadis

Pobierz

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!7.. Treść Grafika.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Którego z bohaterów nazywa się "arbiter elegantiarum"?. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Powtórz przed sprawdzianem.Powtórzenie‧RegulaminTest ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Sympatyczny słonik, który dzięki wielkim uszom nauczył się latać: Dziewczynka, która kryła się w lesie przed złą.answer choices.. a) Szantażuje Pomponie że ujawni jej wiarę b) Proponuje porwanie Ligii c) Knuje intrygę, wykorzystując ciekawość Nerona d) .Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. c) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego.. Henryk Sienkiewicz oprócz .. 1) Quo Vadis dzieje się za czasów a) Klaudiusza b) Nerona c) Oktawiana Augusta d) Kaliguli e) Chrystusa f) Andrzeja Dudy 2) W jaki sposób Petroniusz chciał ułatwić Markowi zdobycie Ligii ?. SURVEY.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. W jaki sposób bogaci rzymianie przemieszczali się po mieście?. Druga połowa dziewiętnastego wieku charakteryzowała się .. Winicjusz upija się,zachowuje arogancko i natarczywie..

Co oznacza tytuł, "Quo vadis"?

Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię?. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. - odtwarzana jest struktura społeczeństwa.Rozwiąż test z lektury "Quo vadis" 1.. Test składa się z 28 pytań.. poleca 82% 998 głosów.. Ligia spędza cały wieczór u boku Nerona nie zamieniając z Markiem słowa.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!Rozwiąż test: Quo vadis.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Kto chronił Ligię?. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Wymień przybranych rodziców Ligii.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w Quo vadis.. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta Kinga B) Stasia Bozowska, aptekarz, Paweł Obarecki C) Ursus, Poppea, Pomponia D) Petroniusz, Marek, Ligia 10.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. - oddany jest koloryt i realia epoki.. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. b) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego..

7.Zobacz quiz: "Quo vadis".

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Wykreśl punkt, który nie dotyczy powieści historycznej.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Znajomość lektóry Quo Vadis - Test.. Napisz, kto jest obecny przy tym wydarzeniu, kto te słowa wypowiada, do kogo, co one znaczą.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Plik sprawdzian z lektury quo vadis z odpowiedziami.txt na koncie użytkownika pttycakes • Data dodania: 1 kwi 2016Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-Kamińska; Renesans - test dla klasy I Małgorzata Marosz - Kochan; Renesans - zagadnienia powtórzeniowe.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Co narysowała Ligia na piasku ?. d) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i Ligii B) porwanie Ligii, wyjazd Marka do Ancjum, spotkanie chrześcijan w katakumbach C) śmierć malej Augusty, uczta u Nerona, igrzyska w amfiteatrze D) narodziny następcy .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.kto to śpiewa quiz test z języka polskiego sport real madryt chirurdzy grey' sprawdzian z matematyki w 80 dni dookoła świata film podróże quiz o grze minecraft karol wojtyła przestępstwa test o i sekretarzach test z potopu test o harrym potterze opium w rosole test psychologiczny quiz o wampirach bogowie greccy test z przyrody test z .9.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quizTest Twojej wiedzy!. Ligia i Marek spotykają sie potajemnie w ogrodzie i obiecują sobie wierność.. Co odbywało się w miejscu zwanym "Ostrianum"?. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Kogo obwiniono o podpalenie Rzymu?d) z Afryki.. ): .. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w Quo vadis .Pobierz: quo vadis sprawdzian pdf.pdf.. Monika Wiertel; Roczny sprawdzian wiadomości z języka polskiego w klasie IV Alina Mentel; Rodzaje literackie - sprawdzian dla gimnazjalistów Mirela Rubin-LorekKtóry ze znanych Ci aktorów powinien wygrać casting do roli Petroniusza w nowej reżyserowanej przez Ciebie wersji ..

Rozwiązanie.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?

Kim dla Marka był Petroniusz?. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Filmy.. Marek nie zdołał dotrzeć na ucztę napadnięty przez złodziei.. a) Poppea Sabina b) Ligia Kallina c) Akte 2) Wybierz zestaw postaci historycznych: a) Św. Piotr, Eunice, Kryspus b) Św. Paweł, Neron, Akte c) Petroniusz, Neron, Poppea 3) Ochrzcił Chilona, pochodził z Tarsu: a) Św. Paweł b) Św.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Polski laureat nagrody Nobla, Henryk Sienkiewicz, którą dostał za dzieło pt. "Quo vadis", napisał je ze względu na swoje zamiłowanie do historii, a w szczególności do czasów starożytnych.. Test składa się z 12 pytań.. "Dokąd idziesz?". Imię i nazwisko ___________________________________________.. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i LigiiSprawozdanie z lektury Quo Vadis.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?. : Powieść historyczna.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Rozwiązanie.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. napisał (1p.. Odpowiedz TAK lub NIE:Quo vadis - sprawdzian ze znajomości.. 1) Chrześcijanka, patrycjuszka i ukochana Winicjusza to?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt