Elektrownia jądrowa za i przeciw rozprawka

Pobierz

Odpady z elektrowni atomowej wykorzystywane są do produkcji broni jądrowej (pluton, uran) i konwencjonalnej (wzbogacony uran).. > z uranu produkuje się znacznie więcej energii niż z takiej samej ilości węgla.Zapewne przeciwnicy energetyki jądrowej będą podkreślać wymienione wyżej wady.. Obecnie energia pozyskiwana jest głównie z paliw kopalnych czyli węgla kamiennego, węgla brunatnego, ropy naftowej i gazu ziemnego.. :) Najpierw Argumety przemawiające ZA: > wyczerpywanie się paliw kopalnych (węgla kamiennego, ropy naftowej i gazu ziemnego) > niskie koszty wytworzenia energii.. 40 lat temu miała miejsce pierwsza awaria i wcale nie było to w ZSRR.. Elektrownie jądrowe stanowią źródła energetyczne będące nieniszczące dla środowiska, nie powodują wydzielania tlenków węgla, siarki i azotu, które są odpowiedzialne za występowanie kwaśnych deszczy i powstawanie efektu cieplarnianego, które w konsekwencji prowadza nieuchronnie do zatrucia atmosfery .Budowa elektrowni jądrowych ma swoich zwolenników i przeciwników.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Najwięcej złego robią zieloni i sami nie wiedzą, że przez ich działalność ziemia jest zatruwana znacznie bardziej przez elektrownie węglowe.Energetyka jądrowa - argumenty "za" i "przeciw".. Możesz napisać, że istnieją dobre i złe strony pewnego zjawiska, ale nie wymieniaj ich jeszcze w pierwszym akapicie.A barierą dla energetyki jądrowej jest strach..

Ogarnij to do kupy, rozbuduj, dopisz i jest rozprawka!

Należy jednakże dodać, iż wysokie koszty inwestycyjne oraz długi czas budowy wynikają m.in. z wysokiej jakości wykonania materiałów stosowanych do konstrukcji elektrowni jądrowych w celu zapewnienia im bezpieczeństwa oraz niezawodności.Elektrownia jądrowa w Polsce może powstać, jednak będzie to polityczna decyzja, nie ekonomiczna.. Powstawała przez 17 lat (od 1970 do 1987 r.), zajmuje powierzchnię 932 ha.. Porównaliśmy największe elektrownie na świecie, ile dają prądu, jakiego potrzebuj.Elektrownia konwencjonalna o mocy 1000 MWe zużywa 2,6 mln ton węgla (2 tys. wagonów kolejowych), 2 mln ton ropy (10 supertankowców), zaśjądrowa -uranu zaledwie 30 ton.. Rysunek 2 przedstawia rozmieszczenie elektrowni jądrowych w Europie.. Od dłuższego czasu mamy do czynienia z "małą wojną" między naukowcami przedstawiającymi argumenty "za" i ekologami przedstawiającymi argumenty "przeciw"..

Są argumenty za i przeciw.Początek energetyki jądrowej przypada na lata 50.

Legenda:ARGUMENTACJA ZA BUDOWĄ ELEKTROWNI JĄDROWEJ Już 28 lutego 2018 r. w Sejmie, w trakcie posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki Jądrowej Józef Sobolewski dyrektor Departamentu Energii Jądrowej poinformował, że wkrótce powstanie Centrum Naukowo-Przemysłowe odpowiedzialne za projekt wdrożeniaMimo obaw opinii publicznej po awarii w Fukushimie, pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej Hanna Trojanowska potwierdza zamiary budowy w Polsce elektrowni jądrowej: - Polska jest .Poprawnie napisana rozprawka za i przeciw składa się zazwyczaj z czterech akapitów: WSTĘP - ogólne przedstawienie zagadnienia w sposób przejrzysty i przykuwający uwagę czytelnika.. Gdzie więc szukać pomocy gdy całkiem nam ichDruga największa (uważana obecnie za największą) na świecie elektrownia atomowa, położona w Kanadzie.. Pierwsza elektrownia jądrowa, o mocy 5 MW powstała w 1954 r. w Obnińsku ().W Wielkiej Brytanii pierwszy reaktor energetyczny (grafitowo-gazowy) powstał w 1956 roku.. Nie emituje żadnych trujących substancji do otoczenia,ENErGEtYka jĄDroWa - za I PrzEcIW W WaruNkach PolSkIch Energetyka jądrowa na świecie Na rys. 1 przedstawiono aktualny stan energetyki jądrowej (EJ) na świecie..

Jej budowa kosztowała niemal 8 mld USD.Przydatność 60% Elektrownie atomowe za i przeciw.

XX wieku.. Wyposażona jest w aż osiem ciężkowodnych reaktorów jądrowych typu CANDU, co stanowi ewenement na skalę światową.. Rok później w USA zaczął pracę pierwszy prototypowy reaktor PWR (z ang. Pressurized Water Reactor), w elektrowni jądrowej Shippingport.moderator (czyli substancja służącą do spowalniania neutronów) reaktory zbiornikowe, w których rdzeń jest zamknięty w stalowym, grubościennym zbiorniku Zasada działania i budowa elektrowni jądrowej źródła: Różnica w działaniu Podczas pracy reaktora cząstki zwane neutronamiZOSTAW SUBA: Ciekawostki na fejsie: KLIKNIJ TUTAJ PO WIĘCEJ UDOSTĘPNIJ .argumenty swiadczące za budowa elektrowni to;-żródło energii jądrowej nie niszczy środowiska, nie wytwarza azotu,tlenku węgla,siarki-to najczystsza energia jaka mozna pozyskać-elektrownie takie mozna wybudować tam gdzie zajdzie taka potrzeba,gdyz nie potrzebują surowców do pobierania-energia jądrowa jest tania argumenty przeciwPodział na pokojowe i militarne wykorzystanie technologii jądrowej jest fikcją.. Elektrownia atomowa wytwarza jednak dużo większą moc - jednostkowy blok energetyczny elektrowni jądrowej jest w stanie wyprodukować od 900 do 1400 MW czystej energii.Zapowiadany odcinek o tradycyjnym filarze gospodarki jakim jest energetyka..

Po trzecie, mimo krążących przeświadczeń, energetyka jądrowa jest prawie nieszkodliwa dla środowiska.

Nie tylko zawodność "czynnika ludzkiego", ale także atomowy terroryzm, zwiększają dziś ryzyko funkcjonowania elektrowni .ENERGETYKA JĄDROWA Obecna sytuacja w Polsce, argumenty za i przeciw Małgorzata Janik, Łukasz Graczykowski Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska Rok akademicki 2009/2010 Praca zaliczeniowa z Metod i Technik Jądrowych w Środowisku, Przemyśle i Medycynie 1Sprawność elektrowni atomowej Sprawność elektrowni atomowej waha się w granicach 30-40%, czyli jest nieznacznie niższa niż sprawność elektrowni konwencjonalnej.. Energia cieplna w wyniku dalszych przemian jest zamieniana na energię elektryczną.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. W początkowych latach reaktory nie miały jednak na celu generowania energii, a produkcję materiałów rozszczepialnych do broni atomowej.za:-żródło energii jądrowej nie niszczy środowiska, nie wytwarza azotu,tlenku węgla,siarki-to najczystsza energia jaka mozna pozyskać-elektrownie takie mozna wybudować tam gdzie zajdzie taka potrzeba,gdyz nie potrzebują surowców do pobierania-energia jądrowa jest tania przeciw:-wybudowanie elektrowni jądrowej to gigantyczny koszt i długi czas trwania jej budowy-jeśli dojdzie do awarii co jest bardzo niebezpieczne istnieje ryzyko skażenia środowiska na obszarze wielu km/kw .Podam ci argumenty za i przeciw energetyce jądrowej.. Wypadek w amerykańskiej elektrowni Three Mile Island faktycznie był mocnym ostrzeżeniem, ale przyczynił się do wzrostu bezpieczeństwa w cywilnej technice jądrowej.Za i Przeciw budowie elektrowni jądrowej Więcej energii niż z jakiegokolwiek innego źródła naturalnego Argumenty "przeciw" Z upływem lat złoża węgla kamiennego, ropy naftowej czy gazu ziemnego ulegają stopniowemu wyczerpywaniu.. Elektrownia atomowa to zakład energetyczny, w którym następuje wyzwalanie energii jądrowej, a następnie cieplnej w procesie rozczepienia jąder atomowych np. uranu, plutonu lub toru.. Pierwsza elektrownia jądrowa (stosuje się też nazwę "elektrownia atomowa") powstała dopiero w 1954 r. w Obnińsku (dawny ZSRR)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt