Krótką charakterystyka zenka wójcika ten obcy

Pobierz

Bił syna i nie potrafił dać mu ciepła i miłości.Powieść Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Julek zawsze jest chętny do pomocy i niezwykle lojalny wobec swoich przyjaciół.. Najbliższą mu osobą jest wuj Antoni Janica, brat mamy.. To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy".. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Posiadał gęste i ciemne włosy oraz brązowe oczy.. Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. " Ten obcy ".. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Jego matka zmarła wcześniej.. "Ten obcy" - wyjaśnienie tytułu Kompozycja, narracja i język powieści "Ten obcy" Czas i miejsce wydarzeń powieści "Ten obcy" Motywy literackie w powieści "Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa - biografia "Ten obcy" - cytaty: Bohaterowie: Pestka Ubyszówna - charakterystyka Ula Zalewska - charakterystyka Zenek Wójcik .Ten obcy - wydana w 1961 roku powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczową.Jest lekturą uzupełniającą w klasie VI szkoły podstawowej..

Jego matka nie żyła.Zenek Wójcik - charakterystyka.

Mieszkał we Wrocławiu ze swoim ojcem.. Był zniecierpliwiony dłużącą się drogą, ale po przybyciu na miejsce to .Charakterystyka Zenona Wojcika z powieści "Ten Obcy".. Jego matka nie żyje, a ojciec pracuje w warsztacie samochodowym.. Miał wąskie usta, a jego policzki były chude.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafił dać nawet synowi ciepła i miłości, której każde dziecko bardzo potrzebuje.Wójcik Wojciech klasa 5.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.. Uciekł z domu ponieważ czuł sie niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.Był ubrany wtedy w zieloną wiatrówkę (która była już zniszczona) i obtarte spodnie.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.. Jego matka nie żyła, a ojciec alkoholik nie interesował się synem.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol.. Jego ociec był alkoholikiem i często bił chłopaka.Zenek był wysokim, szczupłym chłopcem, o ciemnych oczach, bladej cerze i gęstych, ciemnych włosach..

Jego ...Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik to chłopiec szesnastoletni.

Gdy zmarła jego matka,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Opisywana przeze mnie postać - Zenon Wójcik był głównym i tytułowym bohaterem powieści dla młodzieży "Ten Obcy" autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. W wielu sytuacjach to właśnie ona wykazuje się lojalnością, subtelnością i dyskrecją.. Jako jedyna czuje potrzebę oddania pieniędzy, skradzionych przez chłopaka, przekonana, że tylko tyle może dla niego zrobić.Ten Obcy?. To właśnie przez niego chłopiec uciekł z domu, gdyż czuł się niekochany.. Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. Jej kontynuacją jest powieść "Inna?Powieść ta została wpisana na Listę Honorową H.Ch.. Zenek był starszy od reszty bohaterów .. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Czuje się nieszczęśliwa, przeżyła rozwód rodziców i śmierć matki.. Zenek Wójcik to nastolatek pochodzący z Wrocławia.. Zanim przybył do Olszyn mieszkał we Wrocławiu z ojcem, który go bił i znęcał się nad nim.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Uciekł z domu, iż po utracie matki został w domu sam, wraz znęcającym się nad nim ojcem alkoholikiem, więc postanowił odnaleźć… Czytaj dalej →Charakterystyka Zenka Wójcika ("Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej) Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy"..

Zenek ma szesnaście lat i jest wysokim, sprawnym ...Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.

Podczas tej pieszej wędrówki często doskwierał mu głód i zmęczenia.. W chwili gdy dotarł na wyspę.. Przydatność 80% Charakterystyka Zenka Wójcika.. Jego matka zmarła, zaś ojciec posiada warsztat samochodowy.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Nieznajomy chłopiec imponuje Julkowi, stając się jego idolem.. Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Potrafi być szlachetna i uczciwa.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.. Gdy przybywa na wyspę nieopodal Olszyn jego twarz, szyja i ręce miały przykry, szarawy kolor .Zenek Wójcik jest głównym bohaterem przecudownej książki Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten obcy" .. Zenek ma 16 lat, pochodzi z Wrocławia.. Choć często działa impulsywnie i nierozważnie, stara się zasłużyć na zaufanie załogi i podziw Zenka.. Andersena (), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi .Charakterystyka Zenona Wójcika "Ten obcy" Głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Bohater miał zapewne około 16 lat..

Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Ten obcy Zenek Wójcik - charakterystyka.

Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. To właśnie przez niego chłopiec uciekł z domu, gdyż czuł się niekochany.. jest Zenek Wójcik, szesnastoletni chłopak pochodzący z Wrocławia.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .Charakterystyka bohaterów.. Jego włosy były gęste i ciemne, a oczy były .Doskonale rozumie nieszczęście Zenka i zawsze jest gotowa, aby mu pomóc.. Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Ma ciemne włosy.Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy.. Jak wyobrażam sobie dalsze losy Zenka, bohatera powieści "Ten obcy"?. Jest wysoki i szczupły, bardzo sprawny fizycznie.. Miał ciemne i gęste włosy.Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Zenek to wysoki i szczupły chłopiec.. Zenek słynął ze swojej odwagi, dumy i pracowitości.Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Tęskni bardzo za matką, dlatego pisze pamiętnik w formie listów do matki, w których zwierza się jej ze wszystkiego.Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury pt. "Ten Obcy".. Zenek Wójcik był wysokim i szczupłym chłopcem.. Zenek Wójcik był wysokim i szczupłym chłopcem.. Filed under Klasy 4 - 6; Niedługo po wyjeździe z Olszyn Zenek ogromnie cieszył się na spotkanie z wujkiem Antonim, które miało się wkrótce odbyć.. Chłopca poznajemy jako tajemniczego włóczęgę, który wyczerpany i głodny zasnął na wyspie odkrytej przez grupę przyjaciół .Przybycie Zenka na wyspę jest dla niego wielkim wydarzeniem.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.następny: Ten obcy - Irena Jurgielewiczowa Charakterystyka Zenka Wójcika ("Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej) Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Ojciec znęcał się nad nim i nie troszczył się o niego, uważając, że .Bohater miał nadzieję, że wuj pozwoli mu zamieszkać u siebie.. Dlatego Zenek uciekł z domu, by poszukać swojego wuja.. Wójcik podróżował głównie pieszo i ukrywał się między ludźmi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt